הממונה על השכר באוצר בוועדת הכספים: הפערים בשכר בגלל חישובי שכר לפי שעות

ועדת הכספים קובלת על פערי השכר במשק
 
הממונה על השכר באוצר בוועדת הכספים: "כל עוד השכר יהיה פקטור
של שעות עבודה יימשכו פערי השכר בין נשים לגברים"
 
יו"ר ועדת הכספים סלומינסקי: "פערי השכר בין השכירים במשק אינם מתקבלים על הדעת. עלינו לחתור לשינוי. שכר חציוני של 6,500 ₪ ברוטו, נמוך ולא מאפשר חיים בכבוד"

 

 
"לא יתכן פערים כל-כך גדולים בשכר השכירים. מעטים מרוויחים מיליונים כשלמעלה מחצי מהשכירים במשק מרוויחים פחות מ- 7,000 ₪ ברוטו. ועדת הכספים תחתור לשנות את התמונה הזאת". כך היום (ג') יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), בדיון דחוף שהוא כינס בעקבות פרסום דו"ח על השכר וההכנסות של השכירים במשק של הלמ"ס. הממונה על השכר באוצר: "בשירות הממשלתי המצב טוב באופן יחסי עם שכר חציוני של 12,362 ₪ ברוטו. יש פערים שצריך לצמצם, רובם נובע משיטת קביעת השכר כפקטור של שעות עבודה. כל עוד השיטה הזו לא תשונה, יימשכו הפערים בין נשים לגברים למשל".
 
     סלומינסקי עוד: "לא נעבור לסדר היום על מצב שבו חצי מהשכירים במשק משתכרים שכר נמוך של 6,541 ₪ ופחות, שלא מאפשר קיום בכבוד וברווחה. כלומר, מאות אלפים מתוך 2.5 מיליון שכירים משתכרים שכר מינימום ואף פחות. זו נורה אדומה שחייבת להידלק. אנחנו שמחים שהאבטלה נחלשת אך מצד שני אדם יוצא לעבודה וחוזר הביתה עם 5,000 ₪, אם זה לא ניתן לחיות. אז אין אבטלה אך העוני מתרחב. מצד אחד, נראה שהמדינה עשירה, חברות משגשגות ובכירים מרוויחים הון ומצד שני עוני שמתרחב ובזה אנחנו חייבים לטפל".
 
 
 
 
 
 
 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה