אחים מנתניה, אברך מירושלים ושכיר מפתח תקווה נעצרו בחשד להשמטת הכנסות של מיליוני שקלים בגין שכר דירה

האכיפה נגד סרבני הגשת דיווח נמשכת במלוא המרץ:

האחים משה ויוסף בורוכוב מנתניה, דוד בן פדי שכיר מפתח תקווה וישראל רייך, אברך מירושלים המקבל מלגה חודשית בסך 2,500 ₪, נעצרו בחשד שהעלימו הכנסות של מיליוני שקלים ששילמו להם שוכרי הדירות שבבעלותם. לפי החשד משה בורוכוב העלים הכנסות בהיקף של כ-2,700,000 ₪, אחיו יוסף השמיט הכנסות בסך של כ-1,600,000 ש"ח, בן פדי השמיט הכנסות בסך של כ-800,000 ₪ ורייך חשוד כי השמיט הכנסות בסך של כ-1,300,000 ₪.

בשנה האחרונה, כחלק מפעילות מחלקת המודיעין במס הכנסה להרחיב את רשת הנישומים, נשלחו למעלה מ-100,000 מכתבים לאזרחים ובהם דרישה לדווח על הכנסות בישראל. מכתבים אלו נשלחו לאנשים, שאין להם תיקים ברשות המסים אולם, בהתאם להצלבות מידע וסימנים מחשידים אחרים שבוצעו, עולה כי על פניו אמור להיות להם תיק ברשות. כזכור, בשבוע שעבר פורסם כי בפרשה נעצרו עד כה: תושב חוץ, שהעלים לפי החשד בעשור האחרון הכנסות בסך כ-1.5 מיליון ש"ח שקיבל תמורת השכרת ארבע דירות שבבעלותו, בני זוג שכירים מיהוד, החשודים כי העלימו הכנסות משכר 15 דירות שבבעלותם בסך כ-3 מיליון ₪ ותושב רעננה, שאין לו כל הכנסה מדווחת וחשוד כי העלים הכנסות שכר דירה בסך כ-1.5 מיליון ₪. כחלק מפעולות אכיפת הדיווח נחקרו בשלב הראשון עשרות אזרחים מכל רחבי הארץ, שקיבלו את דרישות הדיווח ולא הגישו דוחות, ביניהם גם בני משפחת בורוכוב, רייך ובן-פדי ועוד צפויים מעצרים נוספים.

החקירה נגד האחים בורוכוב ובן פדי מנוהלת במשרד חקירות מס הכנסה מרכז. מהחקירה בעניינם של האחים בורוכוב, האחד יוסף (56) – בעלים של מכולת בנתניה והשני – משה (59), שכיר במכולת, עולה כי ברשותם דירות ברח' עולי הגרדום בעיר, אותן השכירו מבלי שפתחו תיק ברשות המסים מבלי שדיווחו על ההכנסות.

מחקירתו של משה בורוכוב עלה כי בבעלותו 12 דירות, שבע מהן רשומות על שמו וחמש מהן רשומות על שם בנו ורק אחת משמשת אותם למגורים. משה הודה כי בשנים 2005 – 2014 לא דיווח על ההכנסות בסך 2.7 מיליון ₪, שקיבל מהשכרת דירותיו בנתניה ובכפר יונה. אחיו, יוסף בורוכוב הודה אף הוא כי בשנים 2005 – 2015 היו בבעלותו 6 דירות בנתניה, אותן השכיר ובגינן שולם לו שכר דירה בסך כ-1.6 מיליון ₪ אולם בדוחות שהגיש למס הכנסה דיווח כי גובה השכירות נמוך מרף הפטור ממס. 
    
מהחקירה בעניינו של בן פדי (44) עלה כי בבעלותו 5 דירות שהושכרו במרוצת השנים 2005 – 2014, זאת ללא פתיחת תיק ברשות וללא דיווח. בדיקת חוזי השכירות הצביעה על סך הכנסות של כ-800,000 ₪ בתקופה הרלוונטית. בחקירה הודה בן-פדי כי לא דיווח על הכנסותיו משכר דירה.

משרד חקירות מס הכנסה ירושלים והדרום מנהל את החקירה נגד רייך (35) וכעולה מהבקשה שהגיש לבית המשפט, רייך החל ברכישת נכסי נדל"ן כבר לפני עשור ובבעלותו 5 דירות ונכסים המניבים לו הכנסה חודשית ואף-על-פי-כן, הוא לא פתח תיק במס הכנסה ולא דיווח על הכנסותיו מתשלומי השכירות שקיבל. הואיל והוא לא השיב לדרישת הדיווח שנשלחה לו, הוא נחקר. בחקירה הודה רייך כי הכנסותיו משכירות החל משנת 2007, עליהן לא דיווח כלל, עומדות על יותר מ-1.3 מיליון ₪.

במהלך השבוע האחרון, מאז החל המהלך לאכיפת חובת הדיווח נחקרו עשרות חשודים (שלא הובאו בפני בית המשפט ולכן לא ניתן לפרסם את שמם), ביניהם: ירושלמי בן 38, שכיר בחברה ליבוא ויצוא, החשוד כי העלים הכנסות משכר דירה בהיקף של כ-550,000 ₪. כיום ברשותו שתי דירות מושכרות, האחת בפתח-תקווה והשנייה בבית שמש, אולם מאז החל להשכיר דירות, היו בבעלותו כמות משתנה של דירות. עוד נחקר פנסיונר מתע"ש, שבבעלותו 5 דירות בירושלים אותן השכיר, כבר משנת 2005 ולא דיווח על הכנסותיו בגובה של יותר מ-1.3 מיליון ₪. גם פנסיונרית של משרד החינוך נחקרה בחשד להעלמת הכנסות בסך של כ-520,000 ₪, אותן קיבלה בגין 5 דירות שהשכירה במודיעין עילית, בית שמש ואשדוד. 

 

You may also like...

כתיבת תגובה