ארבעה עצורים נוספים בחשד לניהול חשבונות בלתי מדווחים

​בית משפט השלום בחיפה קיבל ביומיים האחרונים את בקשת רשות המסים והורה על שחרורם בערבות של ארבעה חשודים נוספים ב"פרשת הבנק השוויצרי", בחשד שהחזיקו בבנקים בשוויץ חשבונות בלתי מדווחים. בכך מגיע מספר החשודים שנחקרו ונעצרו בפרשה ל-28 . החקירה עדיין נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.

המעצרים האחרונים נערכו כחלק מחקירה מסועפת המנוהלת על ידי משרד פקיד שומה חקירות חיפה והצפון בליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה ת"א. במסגרת החקירה נחשף כי מרשימות המצויות בידי רשות המסים עולה כי בבנק UBS בשוויץ מתנהלים חשבונות של אלפי ישראלים כאשר, על פי החשד, רובם המכריע של הכספים המוחזקים בחשבונות אינם מדווחים לרשות המסים.

החשודים הנוספים שפרטיהם התגלו ברשימות שהיו בחזקתו של הבנקאי רוני אליאס מבנק UBS  שוויץ, שנעצר עם פרוץ החקירה הגלויה, הם ג'ורג' אלברטו פוקוס מיבנה, שעל פי החשד, מחזיק משנת 2000 בחשבון בבנקUBS  ומשנת 2009 בחשבון בבנק "ג'וליוס בר" בשווייץ, כשהיתרה בשני החשבונות עומדת נכון להיום על סך של מיליון דולר. חשודה נוספת היא תקוה כהן מתל אביב, החשודה כי היא מחזיקה משנת 2004 בחשבון בלתי מדווח בבנק UBS,  שבין היתר שימש אותה לרכישת דירה בתל אביב בסך 4 מיליון ₪ וכן כי השמיטה הכנסות משכר דירה בסכום כולל של

כ 528,000 ₪.  עוד נעצרו בני זוג לשעבר הלנה לנדוי ויעקב לנדוי, החשודים כל אחד כי החזיקו מזה 20 שנה חשבון בבנקUBS   השוויצרי, שיתרתו עומדת היום על סך של 300 אלף דולר, זאת תוך הסתרת קיום החשבון והשמטת ההכנסות שנבעו ממנו.

למרות שפרטי חלק החשודים שנעצרו בפרשה עדיין אסורים בפרסום, לא חל כל איסור על פרסום שמם של החשודים שהובאו היום ואתמול לבית המשפט (נבדק ואושר מול דוברות הנהלת בתי המשפט). הדיון בדבר הסרת איסור הפרסום על החשודים בפרשה ששמם טרם פורסם נקבע ל-21 בדצמבר בבית המשפט המחוזי בחיפה

 

You may also like...

כתיבת תגובה