בביקורת ספרים של רשות המסים במוסך באזור נתניה נתגלה כי הרישום האחרון בוצע לפני כשנתיים

בביקורת ספרים של רשות המסים במוסך באזור נתניה נתגלה כי הרישום האחרון בוצע לפני כשנתיים תגובת בעל המקום: "אני מעביר את הזמן כאן"בעת מבצע ביקורות ניהול ספרים שערכו מבקרי מס הכנסה מפקיד שומה נתניה בעיר וביישובים סביב לה, עלה כי רק 7% מתוך 230 בתי עסק שנבדקו עברו על החוק ולא ביצעו רישום אמיתי ונכון של הכנסותיהם. פעילות הביקורת שנערכה בתחומי התעשייה, מסחר ומתן שירותים ובהם בין היתר, כגון מוסכים, חנות רהיטים, משתלה כללה 26 צוותי מבקרים ונערכה בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל וחוקרים מס הכנסה. 

בין העסקים המעטים שנתפסו כלא מדווחים כחוק, היו בעל משתלה מנתניה שבמהלך המבצע נמצא כי לא רשם הכנסות ששולמו בשיקים בשווי כולל של 33,600 שאף ניסה להאשים את לקוחו שמיהר ולא המתין לקבלה. בעסק לשיפוץ ומכירת סטרטרים לרכב נמצא מלאי גדול מאוד ובעת בדיקת ספרי החשבונות נמצא כי הרישום האחרון היה שנתיים לפני יום הביקורת. לא התקבל הסבר ראוי על ידי בעל המקום שאמר כי הוא רק מעביר את הזמן כאן.
כלל הממצאים הועברו להמשך בדיקה מעמיקה על ידי מבקרי מס הכנסה במשרד פקיד שומה נתניה. 

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים

You may also like...

כתיבת תגובה