בוריס ואבישר וייסמן הם בעלי רשת המרפאות, החשודים בהעלמת עשרות מיליוני אירו בפרשת החשבונות בבנק UBS בשוויץ

שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה, תמר שרון נתנאל, קיבלה את בקשת רשות המסים והתירה לפרסם שמות של שורת חשודים בפרשת "הבנק השוויצרי"- חקירה מסועפת המנוהלת על ידי משרד פקיד שומה חקירות חיפה והצפון בליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה ת"א, בפרשת חשבונות בנק המוחזקים על ידי ישראלים בבנקים שוויצרים בהיקף המסתכם במאות מיליוני אירו.

כפי שפורסם עד כה, ביוני 2014 הפכה החקירה הממושכת לגלויה עם מעצרו בתל אביב של רוני אליאס, יועץ השקעות בבנק UBS השוויצרי, בסיומה של פגישה עם לקוחות שנערכה במלון פאר בתל אביב, שהתנהלה תחת עינם הפקוחה של חוקרי רשות המסים. בחיפושים שנערכו בחדר המלון של אליאס, נמצאו ברשותו רשימות של מאות ישראלים המחזיקים בחשבונות בנק בלתי מדווחים בשוויץ שהוא אחראי ישירות על הטיפול בהם. עד היום נעצרו בפרשה 28 חשודים. החקירה עדיין נמשכת, מבוצעים מעצרים נוספים ועוד צפויים אחרים.

כפי שהותר היום לפרסום, שני החשודים בפרשה שנעצרו בבית המלון יחד עם רוני אליאס הם אב ובנו, בוריס ואבישר וייסמן, שניהלו בעבר בארץ את רשת מרפאות "קליניקה און" והיום הם בעלי רשת המונה כ- 60 מרפאות בחו"ל, שהיקף פעילותן עומד על ארבעים מיליוני אירו והרשומות במקלטי מס בפנמה ואיי הבתולה הבריטים, תוך הסתרת הניהול והשליטה המתבצעים מישראל. בחיפושים שנערכו בבתיהם של בוריס ואבישר וייסמן נמצאו בכספות נסתרות בביתו של אבישר ויסמן חותמות של החברות הזרות ששולטות במרפאות באירופה המזרחית.

על פי החשד, רווחי הפעילות של המרפאות הועברו כולם לבעלי השליטה בוריס ואבישר וייסמן, הופקדו בחשבונות בנק סודיים שלהם בבנק UBS בשוויץ ולא דווחו לרשויות המס בישראל. במסגרת החקירה נעצר גם רו"ח אמיר שטרן מרמת השרון המשמש חשב ומנהל הכספים של רשת המרפאות. כפי שנטען בבקשות שהוגשו לבית המשפט עם מעצרם, מהראיות עולה כי במהלך השנים 2009 – 2014 ניהל אליאס עבור בוריס ואבישר וייסמן חשבונות בנק מוסווים בהם נצברו 15 מיליון אירו שהושמטו ולא דווחו לפקיד השומה.

חשודים נוספים בפרשה שנעצרו במהלך חודש יולי ושחשבונם בבנק נוהל על ידי רוני אליאס, ששמם הותר היום לפרסום הם עו"ד יוסף לוי בעל משרד עורכי דין מתל אביב, שעל פי החשד הסתיר את קיומו של חשבון בבנק UBS שיתרתו עומדת היום על מיליון דולר תוך הסתרת קיום החשבון בהצהרות ההון שהגיש וזאת במזיד ובכוונה להתחמק ממס. הדה בן בסט, שכירה תושבת תל אביב המחזיקה על פי החשד מזה 12 שנה בבנק UBS חשבון בלתי מדווח שיתרתו נכון להיום עומדת על מיליון דולר, סוניה מרים ווייך תושבת תל אביב נוספת המחזיקה על פי החשד חשבון בלתי מדווח בבנק בחמש השנים האחרונות ושיתרתו עומדת היום על חצי מיליון דולר ונחום אלברט, תושב הרצליה המחזיק על פי החשד בבנק UBS חשבון בלתי מדווח שיתרתו 764 אלף פרנק שווייצרי.

You may also like...

כתיבת תגובה