בעלים של רשת אופנה ידועה חשוד בהתחמקות מתשלום מס בסך כמיליון שקלים

פתיחת החקירה החלה מחשבונית "תמוהה" מבית בד שעוררה את חשד החוקרים

​הבעלים ודירקטור בחברת 'הגרה אופנת מעצבים בע"מ', משה צדוק מירושלים, חשוד כי כלל בספרי החברה חשבוניות מס בהיקף של 5 מיליון ₪, שניתנו לו שלא כדין ע"י תושב הרשות הפלסטינאית. בית משפט השלום בחיפה הורה הבוקר על שחרורו של החשוד בערובה.

מחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה מנהלת חקירה נגד החברה ובעליה בנוגע לקיזוז תשומות שלא כדין בהתבסס על חשבוניות מס מזויפות בהיקף של 5 מיליון ₪, שהמס בגינן, כאמור, עומד על כמיליון ₪. אתמול נערכה ביקורת בעסק, שם נמצאו ונתפסו עשרות חשבוניות החשודות כמזויפות. 

מחקירתו הראשונית של החשוד עלה כי הוא כלל בספרי החברה חשבוניות כוזבות שניתנו לו ע"י תושב הרשות הפלסטינית, שמפעיל מתפרה בשטחים, בכך הפחית את החבות במס של החברה. הפלסטיני נתן לחשוד שלא כדין חשבוניות של חמש חברות ישראליות שונות, שהוא אינו קשור אליהן כלל. בין החשבוניות הכוזבות שהוצאו היו שמות של חברות שלא מתחום הביגוד, כמו עסק למכירת שמן זית ופיצוחים, בתי קפה והסעות.

כאמור, בימ"ש השלום בחיפה, כב' השופט שלמה בנג'ו נעתר לבקשת היחידה החוקרת ושחרר את החשוד תוך שאסר עליו ליצור קשר עם מעורבים אחרים ותוך הפקדת ערבות בנקאית/מזומן בסך 50,000 ₪, ערבות עצמית בסך 100,000 ₪, ערבות צד ג' בסך 200,000 ₪ וכן עיכוב יציאתו מהארץ ל-180 יום.

You may also like...

כתיבת תגובה