בעלי חברות בנייה מהצפון נעצרו בחשד להעלמת הכנסות תוך שימוש בחשבוניות פיקטיביות בהיקף של מיליוני שקלים

חוקרי מס הכנסה חיפה והצפון עצרו אתמול שני בעלי חברות לבנייה ולשיפוצים מאזור הצפון בחשד כי העלימו הכנסות תוך קיזוז והפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מיליוני שקלים.

לביא גלה תושב קריית חיים, נעצר בחשד כי בשנת 2013 הפיץ חשבוניות פיקטיביות לחברות בנייה ע"ש החברה שבבעלותו 'גלה הנדסה' בהיקף של כ-8 מיליון ₪. על פי הבקשה שהוגשה לבית המשפט, על מנת להקטין את חבות המס של החברה שלו, שלכאורה גדלה עקב הוצאת החשבוניות הפיקטיביות, כלל החשוד בספרי החשבונות של 'גלה הנדסה', חשבוניות פיקטיביות של חברות אחרות.

עלי בן גנאים, תושב סח'נין נעצר אף הוא אתמול בחשד כי סייע לאחרים להתחמק מתשלום מסים תוך שהוא מתווך בחשבוניות פיקטיביות. בין השנים 2011-2010 היה החשוד הבעלים של חברת הבנייה 'אורות הזריחה'. בחקירה אחרת של חברת בנייה, עלה שמו של בן גנאים כמי שתיווך במכירת חשבוניות פיקטיביות תמורת עמלה כספית. על פי החשד, בין השנים 2012-2011, לאחר שכבר לא היה הבעלים של חברת 'אורות הזריחה' תיווך החשוד וסיפק חשבוניות פיקטיביות ע"ש חברת 'אורות הזריחה' בסכום כולל של כ- 1,400,000 ₪. בן גנאים הודה בחקירתו כי תיווך בעסקת חשבוניות פיקטיביות ובקבלת עמלה תמורת התיווך, שנתקבלה בצ'קים שהופקדו לחשבון אשתו.

גלה ובן גנאים שוחררו בתנאים מגבילים בבית משפט השלום בחיפה, כב' השופט ערן קוטון.

You may also like...

כתיבת תגובה