בעלת דוכן לממכר עוגיות בקריית שמונה טענה שלא רשמה הכנסות כי "לא היה לי עט"

​מבצע מחוזי שנערך ביום שישי האחרון בניהולו של פקיד שומה צפת בעסקים במגוון תחומים הפעילים במיוחד לקראת שבת בצפת, כרמיאל, קריית שמונה, ראש פינה וחצור הגלילית, חשף גם הפעם את מבקרי מס הכנסה לשלל תירוצים של מעלימי הכנסות, שנמצאו בכ-17% מתוך 91 העסקים שנבדקו.

בעל מינימרקט מקריית שמונה מכר ללקוחותיו לא רק מסטיקים וחלב אלא "השלים הכנסה" במכירת כרטיסים למופעים. המבקרים מצאו אצלו הכנסות משני העיסוקים בסך כ-3,000 שלא נרשמו בספרי העסק כנדרש, כאשר בעל העסק טען שאת הצ'קים הוא רושם רק במועד הפירעון ואילו בעבור מכירת הכרטיסים הוא לא באמת מקבל עמלה, בניגוד לראיות שנמצאו, אלא מנוי לעצמו בלבד.

במקרה אחר, תושבת מטולה המוכרת עוגיות בדוכן בקריית שמונה, לא רשמה הכנסות מקריית ביקורת וכן מכל המכירות שביצעה באותו היום. כששאלו אותה המבקרים מדוע, טענה כי לא היה לה עט לרשום את ההכנסות ובינתיים היא שלחה מישהו שיקנה לה עט

בעל חנות שעונים מכרמיאל בכלל הכחיש שלקוחות ביצעו אצלו רכישות באותו השבוע, זאת למרות שהמבקרים ביצעו במקרה זה – כמו בעסקים אחרים – קנייה מקדימה כלקוחות סמויים מספר ימים קודם לכן וגם הפעם, בעלי עסקים רבים האשימו את הקופה הרושמת בכך שהתקלקלה או "פספסה" ספרה שהפכה את המכירה במאות שקלים לעשרות.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

You may also like...

כתיבת תגובה