בעל חנות ירקות מיהוד ברח עם הקופה במהלך ביקורת מס הכנסה בעסק

בעל חנות ירקות במדרחוב ביהוד, שהגיעו אליו ביום שישי מבקרי מס הכנסה לביקורת, נמלט מהעסק כשהוא לוקח איתו את הקופה. העובד שנשאר בחנות סירב לשתף פעולה עם המבקרים והחל לדבר בצורה בוטה, לכן הוחלט להעביר את המשך הטיפול לחקירות מס הכנסה מרכז. 
 
ביום שישי, יום שאינו שגרתי לביקורות ערך משרד מס הכנסה פתח תקווה ביקורות ב-106 עסקים בפתח תקווה, ביהוד ובראש העין. לביקורת נבחרו עסקים מתחומי המסחר והשירותים, שפעילותם ענפה בימי שישי כגון: דוכנים בשווקים, מאפיות, כלי בית ועוד. נמצא כי כרבע מבעלי העסקים שבוקרו לא רשמו הכנסות. 
הביקורות בסימן בריחה? – גם בעל דוכן למכירת בגדי נשים בשוק ראש העין ברח כשמבקרי מס הכנסה הזדהו בפניו. לאחר מרדף קצר, הוחזר בעל הדוכן לשוק והביקורת נערכה כמתוכנן. אז נמצאו ברשותו 2,700 ₪ שלא תועדו בספרי העסק. לדבריו, בעברו היה עצמאי ולאחר מכן שכיר ומאחר והכסף לא הספיק לו הוא החליט "לנסות את מזלו" בשוק, לראות איך הולך ואז להסדיר את העניינים.  
בדוכן להלבשה תחתונה בשוק נתפסו ברשותו של בעל הדוכן 3,900 ₪ שלא נרשמו. הוא טען כי הביא מהבית כמחצית מהסכום והשאר שולם לו במהלך היום. "זו הפעם הראשונה שלי, מהיום אעבוד מסודר", הבטיח. 
מבצעי הביקורות נערכים כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה