בעל סוכנות לביטוח חיים נעצר בחשד להעלמת הכנסות

משווק ביטוחי חיים "שכח" לדווח על הכנסות בגובה מיליוני שקלים אבל זכר לחייב פורשה וארוחות במסעדות גורמה על חשבונו העסקיהותר לפרסום: בעל סוכנות לשיווק ביטוחי חיים ודירות הפועל מול רוב חברות הביטוח הגדולות בישראל, נעצר בחודש שעבר בחשד להעלמת הכנסות בשנים האחרונות בגובה מיליוני שקלים ולעבירות מס נוספות.מפקח בפקיד שומה תל-אביב 4 בדק את הדיווחים של מיכה מור, בן 59 מראשון לציון, ומצא פערים של מאות אלפי שקלים בכל שנת דיווח בין הכספים שדיווחו חברות הביטוח כי העבירו לו, לבין ההצהרות שהגיש לרשות המסים. על פי החשד, מור דיווח על הכנסותיו השוטפות אך השמיט מן ההצהרות את המקדמות שהיה מקבל מחברות הביטוח בתחילת כל שנה בהתבסס על סכום המכירות שלו בשנה הקודמות, אשר קוזזו מההכנסות שקיבל במהלך השנה.

בעקבות החשדות נפתחה חקירה גלויה על ידי פקיד שומה חקירות תל-אביב במסגרתה נעצר מור, אך המקרה חסה תחת צו איסור פרסום. מהמסמכים שנאספו והעדויות שנגבו במהלך החקירה, התברר כי מדובר לכאורה בהעלמת הכנסות בגובה של מיליוני שקלים בין השנים 2007 ל-2013. מור לא ידע להסביר מדוע הסכומים לא דווח ומדוע לא העביר את טפסי ריכוז ההכנסות שהוא מקבל מכל אחת מחברות הביטוח מדי חודש למייצגו, למרות שהמייצג דרש טפסים אלה מדי שנה.

במהלך בדיקת החומרים התברר עוד כי מור דרש כהוצאות עסקיות של החברה הוצאות פרטיות לביתו ומשפחתו, כגון: שיפוץ ביתו ורכישת רהיטים חדשים עבורו, הוצאות כלי הרכב של בני משפחתו הכוללים גם פורש וניסן ג'וק, ארוחות פרטיות במסעדות ואף ספרי ילדים ובכך למעשה גזל מהמדינה במרמה, על פי החשד, מאות אלפי שקלים נוספים.

מור שוחרר בתנאים מגבילים תמורת הפקדת ערבויות בסך מיליון ₪ ומזומן בסך 50,000 ₪, נוסף להפקדת דרכונו ועיכוב יציאה מהארץ לחצי שנה וזאת, עד להגשת כתב אישום בעניינו.

 

 

You may also like...

כתיבת תגובה