בעל עסק למכירת צמיגים העלים הכנסות של מיליוני שקלים על מנת להתחמק מתשלום מס

אברהם אלקיס (52) מקיבוץ גבעת חיים איחוד, בעל עסק למכירת צמיגים, חשוד כי לא דיווח לרשות המסים על הכנסות של מיליוני שקלים, זאת על מנת להתחמק מתשלום מס כדין. החשוד נעצר אתמול, בעקבות חקירה של מחלקת חקירות מס הכנסה תל אביב.

 ראשית החקירה במידע שהגיע לפקיד שומה חקירות תל אביב, שבעקבותיו החלה חקירה סמויה נגד החשוד ומעורבים נוספים. החקירה מתמקדת ב-3 חברות אליהן קשור החשוד, 'אלקיס צמיגים' (אשר 99.9% ממנה נמצאת בבעלותו ו-0.1% נמצא בבעלות אחיו) 'אלקיס יבוא ושיווק בע"מ' (אשר 99% ממנה מוחזקת על ידי חברת 'אלקיס צמיגים' ו-1% על ידי החשוד) וחברת 'א.ב עלקיס טאיירס 2009 בע"מ' אשר מוחזקת על ידי אביו של החשוד ואחיו. שלוש החברות עוסקות במכירת צמיגים ותיקון תקרים ועובדות בעיקר מול גופים גדולים כגון רשויות מקומיות וחברות גדולות.

על פי החשד, בין השנים 2012-2005 שילמו לקוחות חברת 'אלקיס צמיגים' לחברה סך של כ-10 מיליון ₪, אולם החברה דיווחה לרשות המסים כי בשנים 2007-2005 כלל לא הייתה פעילות בחברה. בשנים שלאחר מכן, אותה חברה לא הגישה דוחות.

עוד לפי החשד, חברת 'אלקיס יבוא ושיווק בע"מ' דיווחה למע"מ על הכנסות של 4.3 מיליון ₪ בשנים 2011-2007, אולם לא הגישה כלל דוחות למס הכנסה בגין הכנסות אלה. בנוסף, בשלב מסוים פונו עסקי המשפחה ממקומם על ידי רשות מקרקעי ישראל ובגין הפינוי קיבל החשוד 5 מיליון ₪, עליהם לא דיווח כהכנסה. בחקירה אישר החשוד שקיבל את הסכום האמור וטען כי הכסף הועבר לתשלום ארנונה וקנסות ולכן לא דיווח עליו.

 במהלך החקירה נבדקה חוות דעת של שמאית שהוכנה לאור פינוי העסקים של החשוד, ממנה עולה כי מחזורי שתי החברות לעיל בין השנים 2006-1999 הינם יציבים ועומדים בממוצע על 4.9 מיליון ₪ בכל שנה, עובדה המחזקת את הסבירות כי מהדיווחים לרשות המסים הושמטו הכנסות.

You may also like...

כתיבת תגובה