בעקבות ערעור של רשות המסים: הוכפל עונש המאסר של מנהל חברה שלא דיווח על עסקאות בסך 10 מיליון ₪

בית המשפט המחוזי ירושלים החמיר בעונשו של מנהל חברה למסחר במתכות שהודה כי לא כלל הכנסות בהיקף של מיליוני ש"ח בדוחות שהגיש למע"מ ובנוסף לא הגיש 3 דו"חות במועד.

בית המשפט המחוזי קיבל את הערעור שהוגש על ידי עו"ד דפנה אורגיל מתביעות מכס ומע"מ ירושלים וגזר 12 חודשי מאסר בפועל וקנס של 25,000 ₪. בית משפט השלום בירושלים גזר על הנאשם 6 חודשי מאסר בלבד. "נראה לנו כי בית המשפט קמא הקל מעבר לנדרש עם המשיב וכי דין הערעור להתקבל", קבע הרכב השופטים.

על פי כתב האישום, בתקופה שבין אפריל 2007 לאוקטובר 2008 הגישה חברת "פופוב מסחר ושירותים" למסחר במתכות, זהב וכסף, בניהולו של סלאח אלאדין פאהום, 14 דו"חות תקופתיים בהם נמסרו ידיעות לא נכונות ובכך העלימה עסקאות בסך 5,873,632 ₪. המע"מ הנובע מעסקאות אלה עומד על 910,413 ₪. בנוסף, בשלושת החודשים: מאי, נובמבר ודצמבר 2008 לא הגישה החברה דו"חות תקופתיים על מחזור עסקאות כולל בסך 4,665,576 ₪ שהמס הנובע מהן עומד על 723,165 ₪. יש לציין כי לנאשם הרשעה נוספת בגין עבירות מע"מ שבגינה ריצה עונש מאסר של 8 חודשים.

על פי בית המשפט המחוזי, שהרכבו כלל את כבוד השופטים אמנון כהן, משה יועד הכהן ורם וינוגרד, בהתייחסם לעבירות: "מדובר במחזור עסקאות של למעלה מ- 10 מיליון ₪, כאשר סכום המס שלא הועבר לרשות המסים הינו למעלה מ-1.6 מיליון ₪… הפסיקה קבעה כי בשל עבירות מסוג זה יש להטיל עונשי מאסר, ואולם נראה לנו כי בית המשפט קמא הקל מעבר לנדרש עם המשיב וכי דין הערעור להתקבל". ​

You may also like...

כתיבת תגובה