גננת מלוד נתפסה שלא דיווחה על הכנסות של כ-650,000 ₪

10% מהעסקים שנבדקו בשבוע שעבר באזור רמלה נתפסו כשאינם רושמים הכנסות, ביניהם גננת, שהעלימה הכנסות בהיקף גדול של 650,000 ₪. עובדי יחידות ניהול ספרים בדקו במבצע זה 129 עסקים ממגוון תחומים, בכלל זה בעסקים, שהמידע המודיעיני שהתקבל לגביהם הצביע על חשד לביצוע עבירות מס.

צ'ק של 20,000 ₪ שנמצא בגן ילדים בלוד חשף העלמת הכנסות עצומה של למעלה מחצי מיליון ₪ – המבקרים מצאו כי הגננת לא רשמה צ'קים בסך 20,000 ₪, אך הם לא שיערו בנפשם, שזהו רק קצהו של ההעלמה. הם ראו בגן  עוד 5 ילדים, שלא רשומים באופן רשמי לגן, שגם  הכספים ששולמו  בעבורם לא נרשמו. בחקירתה הודתה הגננת כי ב-5 השנים האחרונות לא דיווחה כלל על הכנסותיה המוערכות בכ-650,000 ₪. עוד התברר כי לבעלים של מבנה הגן, המשכיר אותו לגננת,  אין תיק במס הכנסה וגם הוא אינו מדווח על הכנסותיו מהשכרת המבנה. המשך הטיפול בעניינה של הגננת הועבר לחוקרי מס הכנסה.

בביקורת אצל מומחה לכתיבה טכנית משוהם נמצאה העברה בנקאית בסך 12,000 ₪, שלא נרשמה בספרי העסק. בעל העסק אמר למבקרים כי "פנקס הקבלות נמצא אצל רואה החשבון ולא ידעתי שהסכום נתקבל". בנגרייה במושב ליד רמלה נמצאו הכנסות לא רשומות בסך 48,000 ₪, לפיכך, זומן בעל הנגרייה להמשך ביקורת מעמיקה  במשרד השומה. מקרה נוסף שייבדק אף הוא במשרד השומה הינו של עסק לשיווק חלב וקוסמטיקה מאחד המושבים ליד רמלה שבעליו לא רשם בספרי העסק הכנסות ששולמו באמצעות כרטיסי אשראי בסך 6,000 ₪.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.​

 

 

You may also like...

כתיבת תגובה