גננת מפתח תקווה שלא רשמה הכנסות של כ-350,000 ₪ למבקרי רשות המסים "לא הספקתי לרשום, טעות שלי"

עובדי יחידות ניהול ספרים מרחבי הארץ ערכו בשבוע שעבר מבצע ביקורת בפתח תקווה ובאזור בעסקים בתחום המסחר, מתן שירותים, גני ילדים, מזון ותעשייה קלה. במסגרת המבצע שבדק את רמת הציות לחובת רישום הכנסות כדין, התבצעו 185 ביקורות, בין היתר, בפתח תקווה, ראש העין, אלעד, יהוד ואריאל.  מהביקורות שהתבצעו עולה כי 11% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסה כדין.

בגן ילדים בפתח תקווה מצאו המבקרים צ'קים דחויים בסך של 278,000 ₪. בנוסף, גילו המבקרים כי הגננת לא רשמה סכום של כ- 80,000 ₪ בגין צ'קים שנפרעו. הגננת הסבירה: "לא הספקתי לרשום, טעות שלי". אצל פסיכיאטר מפתח תקווה נמצאו 2,000 ₪ שקיבל מ- 4 לקוחות שונים ללא רישום. למבקרים אמר הפסיכיאטר,  "אני לא זוכר למה לא רשמתי, יש לי הרבה לקוחות". נגר מראש העין שלא רשם העברה בנקאית בסך לזכותו טען בפני מבקרי הרשות כי "יצאתי מוקדם מהעבודה".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

 

 

You may also like...

כתיבת תגובה