היישום לעריכת תיאום מס באינטרנט לשנת 2015 נפתח לשימוש הציבור

היישום המאפשר לערוך תיאומי מס באתר האינטרנט של רשות המסים, נפתח לשימוש הציבור, לאחר שעודכן לקראת שנת המס 2015. כזכור, לפני כחודשיים השיקה הרשות גרסה חדשה של היישום המאפשרת לעורכי תיאומי המס להדפיס את האישורים במדפסת אישית מיד עם הפקתם ומאפשרת לשמור את האישורים במחשב ולהדפיס העתקים, בכל עת.

במסגרת השדרוג האחרון שבוצע, בעת הפקת האישור, מקבלים עורכי תיאומי המס מספר אסמכתא, באמצעותו ניתן להפיק ולהדפיס העתקים של האישורים בכל מועד שיחפצו בכך. כמו-כן, ניתן לבקש לקבל את מספר האסמכתא במייל ו/או ב-SMS.
 

השדרוג האחרון מצטרף לשורה של שיפורים שבוצעו ביישום במהלך שנת 2014 לקראת עונת תיאומי המס החלה בתקופה זו של השנה, במטרה לפשט את התהליך ולהפוך אותו לנגיש ולידידותי יותר למשתמשים. שינוי משמעותי נוסף שבוצע הוא הגדלת תקרת ההכנסה השנתית מיגיעה אישית המאפשרת שימוש בשרות עד לסכום של 436,272 ₪ (בשנים הקודמות הסכום עמד על עד 188,712 ₪) וגם הרחבת אפשרות הדיווח על קצבאות כך שכשאין חבות במס בגין הקצבה ניתן יהיה לערוך תיאום מס באינטרנט.

מדי שנה מפיקה רשות המסים מאות אלפי אישורים לתיאומי מס למשלמים השונים. בשנת 2014 למשל הופקו יותר מ- 800,000 אישורים, מתוכם כ-10% באמצעות השרות האינטרנטי. נתון שמהווה גידול של כ- 3% בהשוואה למספר האישורים שהופקו באמצעות השרות בשנת 2013. נזכיר כי תיאום מס מאפשר למי שיש לו מספר מקורות הכנסה, לבצע תיאום מס במהלך שנת המס ובכך להימנע מתשלום מס עודף.

בימים הקרובים תצא רשות המסים בפרסום נרחב על מנת להגביר את המודעות של הציבור באשר לאפשרות לערוך תיאום מס באינטרנט ובכך לחסוך את העמידה בתורים במשרדים.

לינק ליישוםhttps://www.misim.gov.il/shteumeimas/frmPreMain.aspx?cur=1 

 

You may also like...

כתיבת תגובה