המאבק בתופעת החשבוניות הפיקטיביות ממשיך: חוקרי מע"מ עצרו השבוע ששה חשודים בארבע פרשיות שונות

בחשד שגזלו מהמדינה עשרות מיליוני שקלים

שבוע העבודה עוד בעיצומו ובמשרדי החקירות של מע"מ הספיקו לעצור השבוע שישה חשודים בארבע פרשיות שונות, בחשד שקיזזו שלא כחוק אלפי חשבוניות פיקטיביות על מנת להקטין את סכום המס שעל חברותיהם לשלם ובכך, גזלו במרמה מקופת המדינה עשרות מיליוני שקלים.

עובדי יחידת חקירות מכס ומע"מ תל-אביב הביאו השבוע בפני בית משפט השלום בראשון לציון את יוסף מנצורה, ספק שיש לחברות בנייה מן הגדולות במשק, בחשד כי יחד עם אחמד קסאס הפיצו וקיזזו חשבוניות מס פיקטיביות ככיסוי חשבונאי כוזב בגין סחורה שמקורה מהרשות הפלסטינית, אספקת עובדים וביצוע עבודות במיליוני שקלים בשנים 2013-2014.

מנצורה כבר הורשע בעבירות דומות בשנת 2001 ואף ריצה עונש מאסר בפועל בגינן. מעצרם של השניים הוארך השבוע פעמיים על מנת לאפשר את ביצוע המשך החקירה ללא שיבוש.

אמיר אלעובדי, תושב טירה בן 35, הוא בעליה של חברת 'חנן חן כח אדם והשקעות' שנעצר ושוחרר בערבות בחשד שהגיש למע"מ חשבוניות על עסקאות שלא התרחשו בפועל בסכום של כ-35,000,000 ₪ בשנים 2012-2014. כל בעלי ומנהלי החברות שאת חשבוניות המס על שמן דרש, נחקרו ואמרו כי מדובר במסמכים מזוייפים וכי הם מעולם לא ביצעו עסקאות עם החשוד

גם ביחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים היה שבוע עמוס: אריק זאב וולנסי מרעננה ושאול אשל מת"א נעצרו שניהם בחשד כי הפיצו יחד חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מיליוני שקלים. שניהם פועלים בתחום מכירת צבעים וחומרים לפחחי רכב, אך וולנסי אפילו אינו רשום כעוסק ברשות המסים. גם מוחמד חריזאת, תושב בית לחם בן 48 ומנהל 'חברת חריזאת למסחר', נעצר בחשד שהגיש למע"מ דוחות כוזבים בהתבסס על חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מיליוני שקלים שהגיש.

שלושת החשודים האחרונים שוחררו בערבות בבית משפט השלום בירושלים, כאשר החקירה וההליכים הפליליים בעניינם של כל החשודים שנעצרו השבוע – יימשכו עד למיצוים

 

You may also like...

כתיבת תגובה