"הקופה חדשה", היה אחד ההסברים לאי רישום הכנסות ע"י בעלי עסקים בצפון

מקרית שמונה שבצפון ועד צפת שמדרומה, מקצרין שבמזרח ועד כרמיאל שבמערבה, ערך בשבוע שעבר משרד מס הכנסה צפת כ-180 ביקורות בעסקים באזור זה. הביקורות נערכו בעסקים מענפי המסחר, התעשייה והשירותים תוך התמקדות בביקורות עומק אצל רופאי שיניים ובעלי מוסכים. 5.5% מבעלי העסקים שבוקרו, נתפסו לאחר שלא רשמו את כל הכנסותיהם.
לא בוחלים בהסברים – מבדיקת ניירת עסקית של בעל חברה לחומרי בניין מצפת עלה כי הסב ששה צ'קים בסך של 26,500 ₪ לספקים שונים, אולם ההכנסה בגין הצ'קים שהוסבו לא תועדה בספרי העסק. בעל החברה, מבלי להניד עפעף, טען באוזני מבקרי מס הכנסה כי מצא את הצ'קים והם שייכים לאישה שנפטרה. לדבריו הוא מסב את הצ'קים לספקים כדי להרוויח ימי אשראי, הואיל והוא בטוח שהצ'קים יחזרו כי החשבון של המנוחה נסגר.
 
במוסך בכרמיאל נבדקו כרטיסי לקוח מבוטלים, מהם התברר כי בעל המוסך קיבל 4,000 ₪ במזומן מלקוחות תמורת טיפולים שונים שביצע ברכבם. אולם הכספים הללו לא נרשמו וכדי להסוות זאת אף בוטלו כרטיסי הלקוחות. הלקוחות, שכרטיסם בוטל, תושאלו לגבי אופי הטיפול שקיבלו והתמורה ששילמו ואישרו את דבר התשלום. מנגד טען בעל המוסך כי הלקוחות לא יודעים על מה הם מדברים, "הם טופלו בעבר". בעל מוסך מקרית שמונה שלא רשם 1,000 ₪ שהתקבלו במזומן הסביר כי העבודה והתשלום היו בערב החג ופשוט "יצא לי מהראש לרשום".
שתי העברות בנקאיות בסך 2,315 ₪ שבוצעו ע"י חברות ביטוחי שיניים לרופא שיניים מכרמיאל התגלו בביקורת אצלו, אולם כספים אלו לא נרשמו בספרי החשבונות. רופא השיניים טען כי בסוף חודש הוא מסדר את החשבוניות ושולח לחברות הביטוח. בביקורת אצל עורך דין מכרמיאל נמצא צ'ק פתוח בסך 3,500 ₪ ששולם עבור שירותים משפטיים, משהתברר שהצ'ק לא נרשם בספרי העסק אמר עו"ד "תאמינו לי, לא נרשם בתום לב".  
 
קניית ביקורת בפיצוציה בראש פינה לא נרשמה בקופה והבעלים אמר שאינו יודע להשתמש בה כי היא חדשה. גם קניית הביקורת בחנות למשקאות בקצרין לא נרשמה וההסבר של הבעלים היה שהקופה חדשה ורק אשתו יודעת להשתמש בה.

You may also like...

כתיבת תגובה