ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת שר האוצר ושר הכלכלה לתיקון חוק האנג'לים במטרה לעודד השקעות בחברות הזנק צעירות

התיקון החדש שנכלל במסגרת התכנית הכלכלית לשנת 2015,

יעודד השקעות של משקיעים חדשים ויצמצם בירוקרטיה

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת שר האוצר, יאיר לפיד ושר הכלכלה, נפתלי בנט, לתיקון חוק האנג'לים מתוך מטרה לעודד ההשקעות בחברות היי-טק צעירות. מדובר בצעד משמעותי של הממשלה שנועד להגדיל את היקף ההון הזמין להשקעה בחברות הזנק. תיקון החוק אושר במסגרת התכנית הכלכלית לשנת 2015 כחלק ממנועי הצמיחה של המשק.

במטרה לשמר את היתרון היחסי של מדינת ישראל בתחום התעשיות עתירות הידע, החליטה הממשלה על מתן תמריצי מס שיסייעו לחברות צעירות לפתח רעיונות חדשניים עד לכדי ביסוסן כחברות גדולות במשק. חברות צעירות רבות המצויות בשלב הראשוני של מחקר ופיתוח (seed) זקוקות למימון בכדי להתפתח. ממשלת ישראל מכירה בצורך לעודד השקעות בחברות צעירות, על מנת שהמשק הישראלי יוכל להמשיך ולקיים פעילות יזמית וחדשנית.

 

במסגרת החוק יקבלו משקיעים שישקיעו בחברות חדשניות, אשר אושרו על ידי לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה כ"חברות מטרה", הטבת מס משמעותית, כאשר יוכלו להפחית מהכנסותיהם החייבות במס את הסכומים שהושקעו  בחברות הזנק צעירות.

במסגרת התיקון צפוי להתווסף מסלול חדש לקבלת ההטבות לצד הארכת תוקפו של המסלול הקיים כיום בחוק. המסלול החדש יגביר את האטרקטיביות של ההשקעות בחברות הזנק צעירות בקרב משקיעים על ידי יצירת וודאות למשקיע כך שיידע על זכאותו להטבות בעת ביצוע ההשקעה. התיקון צפוי גם להפחית בצורה ניכרת את הסרבול הביורוקרטי שחל על חברה המבקשת כיום לקבל השקעות מוטבות.

שר האוצר, יאיר לפיד: "תעשיית ההיי-טק מהווה מנוע צמיחה אסטרטגי למשק ולכלכלה הישראלית. באמצעות החוק נעודד משקיעים להשקיע בחברות הצעירות, שהן הגלגלים המניעים את עתיד תעשיית ההיי-טק הישראלית, ומדינת ישראל תמשיך להיות מהמדינות המובילות בעולם בתחום החדשנות״.

שר הכלכלה, נפתלי בנט: "חוק האנג'לים יבטיח שהשנה החדשה תהיה שנת יזמות ועידוד השקעה בהייטק. כסף שיושקע בחברות הזנק במקום בנדל"ן יזרים אנרגיה עצומה לשוק וייצור מנוע צמיחה עצמתי למשק הישראלי. יחד עם הקמת הרשות לחדשנות ויזמות ימשיך המשק הישראלי לנוע קדימה".

 

 

You may also like...

כתיבת תגובה