ידו בכל, אך לא בענייני מסים: נתפס קבלן לעבודות בניין, שהוא גם חקלאי, המגדל כבשים והכל ללא דיווח למס הכנסה

מבקרי מס הכנסה תפסו בשבוע שעבר קבלן לביצוע עבודות בניין המתגורר בכפר בדואי דרומית לכרמיאל, שהוא גם מגדל כבשים כחקלאי. אולם שני עיסוקיו אלה והכנסותיו אינם מדווחים לרשות המסים. עם הגעת המבקרים והזדהותם, קרע הקבלן דף שהחזיק בידו. שחזור הדף העלה כי הוא מתעד התחשבנות של העבודה אותה ביצע. בדיקת יומני העבודה חשפה שהוא מעסיק שלושה עובדים ובגין עבודות שביצע החל בשנת 2012 שילמו לו לקוחותיו סכומים מצטברים של מאות אלפי שקלים. עוד העלתה הביקורת כי בנוסף להיותו קבלן הוא חקלאי המגדל כבשים. הסברו היה שהוא עובד בחלק מהזמן כשכיר, חלק מהכספים משולם לו בתלוש וחלק במזומן. עניינו הועבר להמשך טיפול של חקירות מס הכנסה.
 
בשבוע שעבר יצא משרד מס הכנסה עכו, מתוגבר במבקרי מס הכנסה מכל רחבי הארץ למבצע ביקורות רחב היקף שמהלכו נבדקו 204 עסקים באזור עכו, תוך התמקדות באתרי בנייה בעכו, בנס עמים, בבוסתן הגליל ועוד ישובים באזור. ב-9% מהביקורות עלה כי בעלי העסקים לא רשמו את הכנסותיהם. 
 
בבדיקת ספרי הזמנות של קבלן לביצוע עבודות אינסטלציה, המתגורר ביישוב סמוך
לנהריה, עלה כי לא רשם 10,000 ₪, ששולמו לו ע"י שני לקוחות. "פשוט שכחתי לרשום", טען להגנתו, אך גם עניינו הועבר להמשך טיפול של החקירות. "אני חדש ובודק אם משתלם לפתוח תיק " טען קבלן לעבודות צבע שנצפה עובד באחד הבתים ביישוב נס עמים. כשנשאלה בעלת הבית לגבי גובה התשלום, היא השיבה כי סיכמו על תשלום של 4,000 ₪. אך קבלן הצבע לא פתח תיק ברשות המסים והוא אינו מנהל ספרים, כי לדבריו – הוא בודק. בדיקת קופה בפיצוציה בנהרייה העלתה כי כספים בסך של כ-900 ₪ שהתקבלו במהלך יום הביקורת לא נרשמו, בעל הפיצוצייה הטיל את האשמה על הקופה, היא מקולקלת, טען.
 
מבצעי הביקורות נערכים כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
 

You may also like...

כתיבת תגובה