כתב אישום הוגש כנגד עו"ד חיפאי באשמת העלמת הכנסות ממסעדה בבעלות משפחתו במרכז הכרמל

כתב אישום הוגש היום בבית משפט השלום בחיפה כנגד בני משפחת בסתוני, תושבי שכונת דניה בחיפה, באשמת העלמת הכנסות בסך של כ-2.5 מיליון ₪ ממסעדה בבעלותם, הגשת דוחות כוזבים למע"מ ועבירות אחרים המסתכמות במאות אלפי שקלים נוספים.

בראש הנאשמים עומד אב המשפחה, עו"ד חסאן בסתוני, שהואשם כי יחד עם בתו ואשתו הפעיל מסעדה תאילנדית במרכז הכרמל בשם ווק אפ תאי (שנקראה מסעדת 'ווק' לפני שנאסר עליהם השימוש בשם זה על ידי ביהמ"ש) וכי במהלך השנים 2008 – מעת רכישת המסעדה ועד סגירתה ב-2010 – ניהלו פנקסי חשבונות מזוייפים והגישו דוחות כוזבים למע"מ במטרה להתחמק ממס.

על פי כתב האישום, שהגוש על ידי עו"ד רואן אבו תאיה – חמד מן המחלקה המשפטית מחוז צפון של אגף המכס ומע"מבני המשפחה פעלו במרמה ובתחבולה על מנת להונות את רשויות המס ובין היתר, השתמשו בקופה רושמת נוספת על מנת ליצור מצג שווא אמין של ההכנסות עליהן דיווחו. בשיטות אלו גזלו בסך הכל כ-2,800,000 ₪ מקופת המדינה

העבירות נתגלו במהלך ביקורת שגרתית של מחלקת ביקורת מע"מ חיפה, כאשר הממצאים העלו את חשדו של אחד המבקרים ולבדיקה צורפו חוקרי חקירות מס הכנסה חיפה. באותה שנה בה נעצר בסתוני על עבירות אלו, הוא נעצר על ידימס הכנסה בחיפה בגין העלמת הכנסות של כ-1,200,000 ש"ח מעסקו הפרטי כעורך דין.

 

You may also like...

כתיבת תגובה