כתב אישום חמור בגין עבירות של ניכוי והוצאת חשבוניות מס פקטיביות

כבוד השופט דניאל בן טולילה, מבית משפט השלום בבאר-שבע, נעתר (21.11.13) לבקשת רשות המסים  והורה על מעצרם של האחים מרדכי ושלום חמיאס, עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.
 
כנגד האחים חמיאס והחברה שבניהולם, הוגש ביום 10/7/2013, כתב אישום חמור ובו מיוחסות להם עבירות רבות של ניכוי והוצאת חשבוניות מס פיקטיביות, בענף אספקת עובדים וכוח אדם, אשר בוצעו, לכאורה, במשך השנים 2008 ועד 2013. סכומן הכולל של החשבוניות בהן עשו שימוש עולה על 135,000,000 ₪ והמע"מ הגלום בהן הוא בסך של כ – 17,500,000 ₪.
 
בהחלטתו מהיום, קבע כבוד השופט בן טולילה: 

"..יש ליתן הדעת לחומרה הרבה הגלומה במעשי המשיבים וכנגזרת מכך, המסוכנות הרבה הנלמדת מהן. בקליפת האגוז, הנזק המצטבר לקופת המדינה מגיע לכדי עשרות מיליוני שקלים.."
 
ועוד: "..אין המדובר במעשים מצומצמים בזמן ובמקום אלא עסקינן בעשייה פלילית הנמשכת על פני מספר שנים החל משנת 2008 ועד לשנת 2013. עובר לכל מקרה בו הוגשה לכאורה חשבונית פיקטיבית או הונפקה אחת שכזו, ערכו המשיבים את שיקולי הרווח בצד מעשים אלו, ובחרו לנפק החשבונית הפיקטיבית, או לחילופין להיעזר באחת שכזו".
 
בית המשפט דחה את טענות המשיבים כמו גם את חלופות המעצר אשר הוצעו על ידם, לאחר שקבע כי לא ניתן ליתן אמון במי שנחקרו בעבר ע"י רשות המסים בשתי הזדמנויות שונות בגין ביצוע עבירות מס,
 
בציינו: "..לא זו בלבד שלא היה בידי חקירות אלו כדי למנוע מהמשיבים לחדול מפעילות עבריינית זו, אלא היקף פעילותם הפלילים גדל עד מאוד, וזאת כפי שעולה מסכומי המרמה המיוחסים למשיבים לאחר חודש פברואר 2011".
 
בית המשפט הוסיף והבהיר כי: "מדובר בעבירות אשר ניתן לבצען גם בהיותך ספון במעצר בית".
 
התיק מנוהל ע"י הלשכה  המשפטית  האזורית של מע"מ באר-שבע והדרום.
 
 
 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה