כ- 40 חשודים נעצרו הבוקר בחשד להפצת חשבוניות פיקטיביות וקיזוזן בהיקף של כמיליארד ₪ תוך שימוש בחברות קש

חקירה משותפת של ימ"ר ירושלים, יחידות חקירה מכס ומע"מ ירושלים ובאר שבע, יחידת יהלום ברשות המסים ויחידת נותני שירותי מטבע במשרד האוצר

אנשי חקירות מע"מ ירושלים ובאר שבע, יחידת יהלום, כלבני היחידות למאבק  בסמים ובהלבנת הון של המכס  וחוקרי ובלשי היחידה המרכזית של משטרת ירושלים עצרו במהלך הלילה  40 חשודים,  תושבי מזרח ירושלים והדרום, החשודים כי במהלך 4 השנים האחרונות הקימו וניהלו מערך מאורגן של הפצה וקיזוז חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כמיליארד ₪  וגרפו לכיסם את החלק היחסי של תשלומי המס שיועד למדינה.

ראשיתה של החקירה הסמויה החלה לפני כשנה בימ"ר ירושלים וברשות המסים. החשוד המרכזי בפרשה ערבי כבן 37 תושב מזרח ירושלים, עמד בראש רשת המפיצה חשבוניות מס פיקטיביות בסך מאות מיליוני שקלים, הקים מערך מאורגן של פעילים על מנת שיפתחו 'חברות קש' על שמם תמורת תשלום חודשי קבוע. באמצעות עשרות החברות שהוקמו, הופצו חשבוניות פיקטיביות ללקוחות וחברות שונות, בעיקר בתחום הבנייה, על מנת להתחמק מתשלום מס כדין. על פי אומדני רשות המסים נגרעו בשיטה זו מקופת המדינה מסים בהיקף של כ – 150 מיליון שקלים.

מהחקירה עולה כי הכסף מחשבוניות המס הופקד בחשבונות בנק שנרשמו על שם 'חברות הקש' , וצ'קים נפדו במזומן בצ'יינג'ים בירושלים.  בכסף שנפדה רכשו החשודים, דירות ורכוש רב לשימושם הפרטי.

במהלך פעילות המעצרים הלילה נתפס רכוש רב  המיועד לחילוט הכולל רכבי יוקרה, כסף מזומן בסה"כ של כ -מיליון ש"ח,  צ'קים בשווי של כ- 2 מיליון ש"ח וכן חשבוניות בנק ונכסי נדל"ן.

כאמור החל מהשעה  13:00 ובמהלך היום יובאו החשודים להערכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים.

You may also like...

כתיבת תגובה