נחישות רשות המסים תאפשר לגבות מס ממפיץ ומקזז חשבוניות פיקטיביות:

בית המשפט אישר לרשות לעקל תשלומים שיועברו לחברה שבעליה הפיץ וקיזז חשבוניות בעשרות מיליוני שקלים לצורך תשלום חוב למע"מ.

בית המשפט השלום בירושלים נעתר לבקשת רשות המסים לעקל תשלומים מעשרות חברות, שאמורים להגיע לבעליה הרשום של חברה, החשוד כי הפיץ וקיזז חשבוניות בהיקף כולל של 50 מיליון ₪, זאת לצורך תשלום שומה חלקית של 3,700,000 ש"ח. בקשת העיקול, שמוטל על פי סעיף 112א לחוק מע"מ, מופעלת לעתים חריגות, במקרים בהם  ישנם חשש ממשי שלא ניתן יהיה לגבות את החוב.

לפני כחצי שנה רכש פריד פרהוד (52) מבית חנינא את מניות חברת 'צ.ו.ז.מ', לטענתו, בתמורה לכיסוי חובות עבר של החברה. על פי החשד, לאחר הרכישה, החלה החברה להפיץ ולקזז חשבוניות מס פיקטיביות בסכומים של מיליוני שקלים מדי חודש וככל הנראה כל מטרת רכישת החברה הייתה הפצה וקיזוז חשבוניות פיקטיביות מבלי לבצע כל עבודה בצדן. פרהוד התנהל במזומן ובצ'קים אותם פרע בצ'יינגים ואינו מחזיק בחשבון בנק.

בעקבות קפיצה דרמטית של מאות אחוזים בהכנסות ובהוצאות החברה על פי דיווחיה, שאותרה על ידי הגובה הראשי במשרד מע"מ ירושלים, החלה חקירה בעניין על ידי יחידת החקירות של מכס ומע"מ ירושלים, במסגרתה אותרו ונתפסו ספרי החברה ובבדיקתם נמצאו מאות חשבוניות החשודות כפיקטיביות בהיקף של 25 מיליוני שקלים. בירור שנעשה מול בעלי החברות שחשבוניותיהן קוזזו העלה כי הם אינם מכירים את בעלי החברה וכי הדבר נעשה ללא ידיעתם וללא רשותם.

לאחר שפרהוד נעצר ושוחרר בערבות, נקבעה לו על ידי משרד מע"מ ירושלים שומה שכרגע עומדת על ך של כ-3,700,000 ₪ בגין ניכוי תשומות מחשבוניות שהוצאו שלא כדין. בעקבות ממצאים אלו נסגר תיק החברה במע"מ על מנת למנוע את הפצתן של החשבוניות. מכיוון שלפרהוד ולחברה אין חשבון בנק ונכסים ובעליה מתנהל במזומן או על ידי צ'קים, ישנו חשש ממשי שלא יוכל לשלם את הסכום, על כן, החליטו במשרד מע"מ ירושלים באופן חריג לבקש מבית המשפט להפעיל את סעיף 112א לחוק מע"מ. במקרה הנדון, בהתאם לסעיף, הוטל עיקול על כל התשלומים שאמורים להיות מועברים על ידי עשרות חברות לחברה  ובעליה, על מנת שלא תוכל לעשות בהם שימוש והכספים יעברו לרשות המסים. את הרשות ייצגה בתיק היחידה לפירוקים, כינוסים וגבייה קשה של אגף מכס ומע"מ.

You may also like...

כתיבת תגובה