נמשכים המעצרים של סרבני הדיווח

המעצרים במסגרת המהלך לאכיפת חובת הדיווח נמשכים. בני זוג שכירים מיהוד, להם 15 דירות להשכרה, חשודים כי העלימו הכנסות משכר דירה בסך 3 מיליון ₪. תושב רעננה, שאין לו כל הכנסה מדווחת נעצר בחשד כי העלים הכנסות שכר דירה בסך 1.5 מיליון ₪. מעבר לכך, בחיפוש בביתו נמצאו דרישת הדיווח וכן הסכמי הלוואות בהיקף של מאות אלפי ₪ בגינן גבה ריבית של 20% לשנה.

בשנה האחרונה, כחלק מפעילות מחלקת המודיעין במס הכנסה להרחיב את רשת הנישומים, נשלחו למעלה מ-100,000 מכתבים לאזרחים ובהם דרישה לדווח על הכנסות בישראל. מכתבים אלו נשלחו לאנשים, שאין להם תיקים ברשות המסים אולם, בהתאם להצלבות מידע וסימנים מחשידים אחרים שבוצעו, עולה כי על פניו אמור להיות להם תיק ברשות. בראשית השבוע נעצר בפרשה תושב חוץ, שהעלים לפי החשד בעשור האחרון הכנסות בסך 1.5 מיליון ש"ח שקיבל תמורת השכרת ארבע דירות שבבעלותו. כחלק מפעולות אכיפת הדיווח צפויים בשלב ראשון להיחקר בימים הקרובים עשרות אזרחים מכל רחבי הארץ שקיבלו את דרישות הדיווח ולא הגישו דוחות וצפויים מעצרים נוספים.

אהרון וגילה רחמים מיהוד ומאיר קרט מרעננה הם שנעצרו אמש במסגרת המהלך של רשות המסים לאכיפת דיווחים. בני הזוג רחמים וקרט חשודים כי העלימו הכנסות משכר דירות שבבעלותם בהיקף כולל של 4.5 מיליון ₪.  כמצוין בבקשה שהוגשה לבית המשפט ע"י משרד חקירות מס הכנסה תל אביב המנהל את החקירה, אהרון (51) וגילה (50) רחמים הם שכירים והכנסתם החודשית המשותפת המדווחת כשכירים עומדת על כ- 16,000 ₪ נטו.

למרות שנשלחה לבני הזוג הדרישה לדווח על הכנסות, הם לא השיבו.  השניים נחקרו ואף הודו כי רכשו יחדיו במרוצת השנים 11 דירות, אחת משמשת אותם למגורים, 5 מתוך הדירות האחרות פוצלו לשניים, כך שהם משכירים 15 דירות מגורים תמורת 35,000 ₪ בחודש. "רצינו לטפל בזה, היות ואנחנו אנשים עובדים עד השעות המאוחרות לא הספקנו למרות שרצינו", היה ההסבר שמסר אהרון רחמים בחקירתו. כאמור – בני הזוג חשודים שהעלימו הכנסות של כ-3 מיליון ₪.

חיפשנו דירות ומצאנו גם הלוואות – למאיר קרט (64), החשוד הנוסף, אין כל דיווח על הכנסות ואין לו תיק ברשות המסים, כך עולה מהבקשה בעניינו שהוגשה לבית המשפט. הואיל וגם קרט לא השיב לדרישת הדיווח של רשות המסים שנשלחה לו, בין השאר, הואיל ורכש במרוצת השנים 10 דירות, נפתחה חקירה נגדו ונערכו חיפושים בביתו, במהלכם נמצאה אף דרישת הדיווח שנשלחה לו.

בחקירתו הודה קרט כי הכנסותיו בגין הדירות שהשכיר עמדו על 1.5 מיליון ₪ בעשור האחרון. כשנשאל מדוע לא דיווח על הכנסותיו אלו השיב – "לא ידעתי שצריך לדווח בכלל. התחלתי לשמוע על זה לפני 4 או 5 שנים ואמרתי שזה החטא היחידי שעשיתי".   

ואם לא די בכך, בחיפוש בביתו של קרט נמצאו הסכמי הלוואות בהיקף של מאות אלפי ₪ אותן נתן תמורת ריבית בשיעור 20% לשנה. גם על הכנסותיו ממתן הלוואות הוא לא דיווח לרשות המסים.

כב' השופטת אפרת בוסני מבית משפט השלום בתל אביב הורתה על שחרור החשודים בתנאים מגבילים תוך הפקדת ערבויות כספיות.

You may also like...

כתיבת תגובה