נעצרו קבלני בנייה ושיפוצים בחשד שהגדילו את הוצאותיהם במיליוני שקלים על מנת להתחמק מתשלום מס

פקיד שומה חקירות חיפה חקר בשבוע האחרון שני קבלני בנייה בחשד כי הגדילו את הוצאותיהם באופן מלאכותי בסכומים של מיליוני שקלים וזאת כדי להפחית את תשלום המסים שלהם. השניים, נעצרו ושוחררו בתנאים מגבילים עד להשלמת החקירה בעניינם. 

הראשון – סולטאן עמאשה (33), קבלן בנייה ושיפוצים מבוקעתה, חשוד כי על מנת להפחית את תשלום המס שלו, הגדיל מחד באופן לא חוקי את הוצאותיו בכ- 8 מיליון ₪ ומאידך הפחית את הכנסותיו בכ-2 מיליון ₪. סולטאן נעצר ושוחרר בערבות בשבוע שעבר בבית המשפט השלום בחיפה, כב' השופט שלמה בנג'ו בעקבות חקירה שנערכה על ידי פקיד שומה חקירות חיפה והצפון.

כמצוין בבקשה שהוגשה לבית המשפט, על פי החשד, על מנת להפחית את תשלום המס, כלל עמאשה בשנות המס 2014-2012 בספרי החשבונות ובדוחות שהגיש לפקיד השומה הוצאות הנסמכות על חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של 7,700,000 ₪, וזאת מבלי שסופק השירות המפורט בהן. בנוסף, בשנים 2013-2012 ביצע החשוד עבודות תשתית וחפירות בגינן מסר חשבוניות בגובה של כ-2 מיליון ₪, אולם הן היו חשבוניות של חברת 'רימון', אליה אין לו כל קשר רשמי ואותן על פי החשד זייף. בגין מעשים אלה חשוד עמאשה בעבירות של השמטת הכנסות, ניהול ספרים כוזבים ושימוש בערמה ובתחבולה במזיד זאת בכוונה להתחמק מתשלום מס.

זאהר מטר (44), קבלן בנייה וכוח אדם מטירה הוא החשוד האחר, אף הוא חשוד כי על מנת להפחית את תשלום מס שלו הוא כלל בספרי החשבונות של שתי חברות שבבעלותו, הוצאות בסך 9 מיליון הנסמכות על חשבוניות פיקטיביות. החשוד נעצר השבוע ושוחרר בערבות בבית משפט השלום בחיפה, כב' השופטת אורית קנטור בעקבות חקירה שנערכה על ידי פקיד שומה חקירות חיפה והצפון.

מטר הינו בעל שליטה ומנהל בשתי חברות, 'אל.וי.סי זוהר עבודות בנייה ויזמות בע"מ', ו'דנה שירותי כוח אדם'. על פי החשד, ביצע החשוד באמצעות שתי החברות עבודות ללקוחות שונים ועל מנת להפחית את תשלום המס כלל בספרי החשבונות של שנת 2014 הוצאות הנסמכות על חשבוניות פיקטיביות של חברה בשם 'סי טאוון בע"מ' אליה אין לחשוד כל קשר בסך של 4.5 מיליון ₪ בכל אחת מהחברות. כנגד החשבוניות לא סופק כל שירות. מטר חשוד בעבירות של השמטת הכנסות, ניהול ספרים כוזבים ושימוש ובערמה ובתחבולה בכוונה להתחמק מתשלום מס.

You may also like...

כתיבת תגובה