עו"ד מרמת גן ניסה להתחמק מביקורת בטענה כי אך לפני חודשיים נערכה אצלו ביקורת

עו"ד, שמשרדו ממוקם ברמת גן, ניסה להערים על מבקרי מס הכנסה ולהתחמק מביקורת בטענה כי נערכה לו ביקורת אך לפני חודשיים. המבקרים  שחשו כי משהו אינו כשורה, יצרו קשר עם המשרד על מנת לבדוק  את דברי עו"ד. לאחר שהסתבר כי לא בוצעה לעו"ד ביקורת בשנה וחצי האחרונות, המשיכו המבקרים בעבודתם, שבמהלכה מצאו צ'קים בסכום כולל של 50,000 ₪ שלא נרשמו באופן מיידי לאחר קבלתם, דבר האסור על פי החוק. העו"ד טען כי הוא אינו רושם את הצ'קים אלא מוציא חשבוניות מס בעת פרעון הצ'קים.
 
בשבוע האחרון יצאו עובדי משרד מס הכנסה גוש דן מלווים בעובדים ממשרדים אחרים למבצע שכלל ביקורות ב-170 עסקים מענפי המסחר והתעשייה בערים רמת גן, גבעתיים ובני ברק. בין השאר נערכו ביקורות בעסקים שבביקורות קודמות קיבלו אזהרות וכן עסקים שהתקבל לגביהם מידע מ"קו הצדק". מהביקורות שבוצעו במהלך המבצע עלה כי כ-11% מבעלי העסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות בהתאם לדרישת החוק.
 
במשרד תיווך נמצאו צ'קים בסכום כולל של 41,000 ₪ ששולמו כדמי תיווך על מכירה וקניית דירה. בעל משרד התיווך לא סיפק הסברים מניחים את הדעת. הן במזנון למכירת סנדוויצ'ים והן בחנות תבלינים בבני ברק נמצאו קופות צדדיות. בעלי העסקים טענו כי הקופות "הנוספות" משמשות לפריטה. אך בעת בקשת המבקרים מבעל חנות התבלינים לצפות במצלמות החנות כדי לבדוק את טענתו, הוא חזר בו ואמר כי חלק מהכסף אכן מיועד לפריטה וחלקו האחר אכן לא  נרשם כנדרש.    
 
מבצעי הביקורות ברחבי הארץ נערכים כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

You may also like...

כתיבת תגובה