עונש מאסר של 20 חודשים נגזר על מנהל חברה שהגדיל את הוצאותיה ב-7 מיליון ₪ שלא כדין ובכך הקטין את תשלומי המסים

​בית משפט השלום בירושלים גזר עונש מאסר של 20 חודשים וקנס בסך של 150,000 ₪ על יאסר זלבאני מירושלים, מנהל חברת מוקד ל.א. שמירה וניקיון (2004) בע"מ שהודה במסגרת הסדר טיעון בשימוש בחשבוניות פיקטיביות בהיקף של מיליוני שקלים. לאחר חקירה שנערכה על ידי פקיד שומה ירושלים בעניין, הוגש כתב האישום על ידי עו"ד עמית לוין מפרקליטות מחוז ירושלים.

על פי כתב האישום, בשנת 2008 בעת שהיה זלבאני מנהל החברה הוא פעל להגדיל שלא כדין את הוצאותיה  וזאת על מנת להקטין את תשלומי המסים בהן הייתה חייבת. הנאשם כלל בספרי החשבונות של החברה 13 חשבוניות כוזבות בסכום כולל של 7,393,342 ₪ מבלי שבוצעו העבודות שבגינן הן הופקו. חלק מהחשבוניות זויפו על ידי הנאשם וחלקן נקנו על ידו תמורת עמלה. כעולה מגזר הדין לנאשם שתי הרשעות בעבירות מס דומות, ולא פחות מ-11 הרשעות קודמות בעבירות שונות.

על פי כב' השופט מרדכי כדורי, , הנאשמים, שדיווחו על הוצאות פיקטיביות בסכום העולה על 7 מיליון שקלים פגעו במעשיהם פגיעה של ממש בקופה הציבורית, שממנה נגרעו תשלומי המס שהיה על הנאשמת לשלם. כמו כן, קבע בית המשפט כי מדובר בעבירות חמורות  המסבות נזקים כלכליים כבדים למדינה, לאזרחיה ולמערכת המס, המיועדת לאפשר למדינה לפעול למען צרכיה השונים. עוד קבע השופט  כי לאור מהות העבירה, היקפה ומשך הזמן בו היא בוצעה אין ספק כי הנאשם ביצע את מעשיו לאחר תכנון מראש.

 

 

You may also like...

כתיבת תגובה