קבלן שלא רשם הכנסות בסך מאות אלפי שקלים לחוקרי רשות המיסים: "מהיום אהיה מסודר"

בשבוע שעבר ערכו עובדי יחידות ניהול ספרים מכל הארץ מבצע ביקורת באזור חיפה והקריות. המבצע כלל 234 ביקורות, כאשר בכ-10% מהעסקים הנבדקים נתגלה כי הם אינם רושמים הכנסות. במסגרת המבצע ולאור מידע שהגיע למשרד השומה בחיפה, נשלח צוות חוקרים לקבלן המבצע עבודות בנייה ושיפוצים בפרויקט בהיקף של כ-260,000 ₪, מהם שולמו עד כה 160,000 ₪. בבדיקה נתגלה  כי לקבלן אין תיק ברשות המסים והוא אינו מנהל ספרים כנדרש על פי חוק. בניסיון להימנע מהמשך הליכים אמר הקבלן לחוקרים "אני אפתח תיק ומהיום אהיה מסודר". הבטחתו אינה עזרה לו והוא נלקח לחקירה מיידית ויוחלו נגדו הליכים פליליים. כמו כן, קבלן נוסף מכפר כאבול שביצע עבודות שלד באתר בנייה בקריית אתא לא רשם שני צ'קים בסך 18,000 ₪  ואמר כי בכלל לא קיבל את הכסף בעבור בניית השלד אלא על מכירת הפיגומים.

במהלך ביקורת ספרים נוספת שנערכה במסגרת המבצע במשרד עו"ד בנשר נמצאו שני צ'קים בסך 2330 ₪  ללא רישום, עורך הדין הסביר כי הוא קיבל את אחד מהצ'קים עם שליח ולא הספיק לרשום ולגבי הצ'ק השני אמר כי "הייתי חולה ולכן לא רשמתי". במעדנייה בחיפה בה נמצא אי רישום הכנסות אמר העובד כי "זה עבור חוב שהיה ללקוח ששילם היום, אני לא יודע אם צריך לרשום.. אשאל את בעל הבית". בחנות פאות נוכריות בחיפה נראתה בעלת החנות כאשר היא איננה רושמת הכנסה שקיבלה. בתגובה אמרה "זו קרובת משפחה, הסכום ששילמה זה עירבון כדי להראות לבעלה את הפאה".

המבצע נערך כחלק מפעילות שוטפת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר, על ידי עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת, כמו גם להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים

You may also like...

כתיבת תגובה