קנס בסך 200,000 שקלים ו-40 ימי מאסר נגזרו על תייר גרמני שהורשע בהברחת מטילי זהב

אלכסנדר מייר, בן 35 מברלין שבגרמניה ירצה 40 ימי מאסר בפועל, לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בהברחת שלושה מטילי זהב. מדובר היה במטילי זהב מסווים שמשקלם הכולל הוא 8 ק"ג, שווים כ-1.14 מיליון ₪, דהיינו ניסיון להתחמק מתשלום מס בשווי של כ- 205 אלף ₪. עוד נגזר (26.6.14) על מייר, ע"י כב' השופט עמי קובו מבית משפט השלום בפתח תקווה, קנס בסך 200,000 ₪ ושישה חודשי מאסר על תנאי.
 
ההליכים שנקטה רשות המסים נגד מייר היו מהירים, החל באיתור ניסיון ההברחה, דרך החקירה עצמה וכלה בהגשת כתב האישום שהבשיל לגזר הדין, והכל בפרק זמן של חודשיים ימים. מייר נחת ב-22.4.14 בנתב"ג ועבר במסלול הירוק כשהוא נושא עימו 2 תיקים. הוא התבקש ע"י בודקי מכס נתב"ג למסור את תיקיו לשיקוף, שם זוהו שלושה עצמים כהים וחשודים. בבדיקה פיזית של תכולת התיקים אותרו שלוש קופסאות ובתוכן מוסלקים מטילי הזהב, שנצבעו בצבע אפור ועליהם הודבקו מבנים מוקטנים מפלסטיק עם הכיתוב ברלין, מדובר היה במזכרות מיניאטוריות של שער ברנדנבורג המפורסם שבברלין. 
 
החקירה בעניין ניסיון הברחה זה הועבר לטיפול חקירות מכס ירושלים והדרום. לאחר חקירה מזורזת הוגש ע"יכתב אישום ע"י עו"ד שלומי קלימיאן מהיחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס, שאף ניהל את התיק בבית המשפט. עו"ד קלימיאן טען בטיעוניו לעונש כי "מדובר במעשה הברחה מתוכנן ומתוחכם ולא במעידה רגעית, היה ומעשה ההברחה היה יוצא לפועל, היה נגרע מהקופה הציבורית סכום מס משמעותי של למעלה ממאתיים אלף שקלים. מדובר בפגיעה קשה בקופה הציבורית ובערך השוויון בנטל נשיאת המס". 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה