רשות המסים ערכה מבצע ביקורת בצפון

בעלת חנות תכשיטים מיוקנעם לא פתחה כלל תיק ברשות המסים ואמרה למבקרים "חשבתי שיש לי 3 חודשי ניסיון"

עובדי יחידות ניהול ספרים מרחבי הארץ ערכו בשבוע שעבר מבצע ביקורת בעיר עפולה וסביבותיה בעסקים בתחום המסחר, בנייה, תעשייה, מתן שירותים, מזון ובעסקים בעלי מחזור גבוה במיוחד (מעל 3 מיליון ₪). במסגרת המבצע, שבדק את רמת הציות לחובת רישום הכנסות כדין, התבצעו 187 ביקורות, בין היתר, במגדל העמק, עפולה, בית שאן, שיבלי, רמת ישי וקריית טבעון. מהביקורות שהתבצעו עולה כי 8% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסה כדין.

קבלן שיפוצים מיפיע נתפס כשביצע עבודות בעפולה ולאחר בירורים של מבקרי הרשות הסתבר כי הלקוח העביר לו 6,000 ₪ במזומן שלא נרשמו, מאחר והקבלן אינו מנהל כלל ספרים. בתגובה טען הקבלן "הייתי שכיר עד אוקטובר 2014". המקרה הועבר להמשך טיפול במחלקת התביעות. בחנות תכשיטים ודיסקים ביוקנעם נמצאו 2,200 ₪ ללא רישום וגם כאן גילו המבקרים כי בעלת החנות אינה מנהלת ספרים ואין לה תיק ברשות המסים. במקרה זה הסבירה בעלת החנות כי "חשבתי שיש לי 3 חודשי ניסיון". את ההסבר הזה שמעו המבקרים גם מבעל דוכן לממכר פירות ים בקריית ים שלא רשם הכנסות בסך 1,500 ₪ ונתגלה כי אינו מנהל ספרים ואין לו תיק ברשות. בעל מוסך מיוקנעם שלא רשם 3 צ'קים בסך 1,500 ₪ הסביר למבקרים כי "נגמרו לי הקבלות". אצל קבלן טיח מנצרת שביצע עבודות בעפולה נמצאו 18,000 ₪ ללא רישום.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

You may also like...

כתיבת תגובה