שוחרר ממעצר לאחר שקיזז חשבונית פקטיבית ותוך שבועים נעצר שוב

תושב פסגת זאב שהורשע בקיזוז חשבוניות פיקטיביות סיים לרצות את עונשו ולאחר כשבועיים, נעצר שוב בחשד לביצוע אותה עבירה בדיוק.

בבית משפט השלום בירושלים נעצר ושוחרר בערבות השבוע תושב פסגת זאב בשנות ה-40 לחייו, שחשוד כי קיזז חשבוניות פיקטיביות בסכומים של כ-3.6 מיליון ₪ בשנת 2012, זאת כאשר רק כשבועיים קודם לכן שוחרר ממאסר בגין עבירות זהות אותן ביצע באותה השנה.
חוקרי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום עצרו השבוע את מחמד סוויטי, החשוד כי בהיותו מנהל פעיל של חברת הבנייה 'הפי אר נט', הזדכה שלא כדין בספרי החברה על חשבוניות פיקטיביות עבור עסקאות שמעולם לא בוצעו בשווי של מיליוני שקלים. סוויטי טען כי בסך הכל היה פועל בניין שכיר בחברה, אך מהראיות שנאספו במשרדי פקיד השומה, סוויטי הוא זה שביצע את ההזמנות של הניירת העסקית של החברה, שמו הופיע על כרטיס ביקור כמנהל והבעלים הקודמים של החברה אף זיהה אותו כמי שנכח במעמד העברת המניות.
בעצת עורך דינו, סוויטי שמר על שתיקה בחקירתו, גם כאשר בחיפוש בביתו נמצאו מסמכים הקושרים אותו למעשים אלו וכן למעשים דומים בחברות נוספות. ראוי לציין כי רק לאחרונה שוחרר סוויטי ממאסר בן 18 חודשים שנגזר עליו באותה שנה בה ביצע את העבירות בחברה אחרת, אשר ממנו נוכה שליש.
בפני בית המשפט, אשר אישר את שחרורו בתנאים מגבילים תמורת ערבויות והפקדת דרכונו, הכחיש סוויטי את המיוחס לו.
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה