שורת קבלני שיפוצים שהעלימו הכנסות נתפסו באזור חיפה והקריות

מבצע ביקורות ניהול ספרים שנערך השבוע באזור חיפה והקריות ובכפרים עוספייה ודליית אלכרמל, חשף מספר קבלנים בתחום הבנייה, השיפוצים, החשמל ועוד בעודם מעלימים הכנסות. עובדי פקיד שומה חיפה, אשר היה מופקד על ניהול המבצע, ביצעו לצורך כך מיפוי וסריקה כשבוע לפני המבצע על מנת לאתר עסקים בעלי נפח פעילות גדול במיוחד וביצעו רכישות ועסקאות סמויות.

בביקורות שנערכו ביום המבצע הגיעו מבקרי מס הכנסה לאתרי שיפוצים בעיקר בחיפה ובקרית אתא, שם מצאו קבלנים במגוון התמחויות, רובם תושבי הכפרים הסמוכים, בעודם מבצעים עבודות שיפוצים. בשכונת דניה נתפס קבלן מטמרה המבצע שיפוצים בוילה יוקרתית, אשר הכחיש כי קיבל תשלום כלשהו עבור העבודה וניסה לטעון כי בעלת הנכס – שהצהירה כי החלה לשלם לו עבור הזמנת עבודה המוערכת בכחצי מיליון שקלים – משקרת. לאחר שעומת עם הוכחות, בין היתר פרטי הצ'קים שנתנה לו עד כה, הודה שקיבל שני צ'קים בסך 60,000 ₪ כל אחד וטען ששכח זאת. הקבלן נלקח לחקירה מיידית והוחל נגדו בהליך פלילי, זאת לבד מההליך האזרחי שינוהל כנגדו.

גימלאי תושב קריית אתא, נמצא בעירו בעודו מבצע עבודות חשמל ועליו עדויות לכך שלא דיווח על עבודות שביצע כבר למעלה משנתיים. מבדיקת המבקרים, הוא אינו רשום במס הכנסה או במע"מ ואינו מנהל ספרי חשבונות. למרות היקף עסקיו, הגמלאי טען כי מדובר בתחביב להעביר את הזמן הפנוי של הפנסיה.

המבצע נערך במגוון עסקים מלבד תחום הבנייה, באזור חיפה, דליית אלכרמל, טירת הכרמל, קריית אתא, נשר ועוספייה, ובסך הכל נמצאו כ-13% מסך 196 העסקים שנבדקו בכל התחומים, כשאינם רושמים הכנסות.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

 

You may also like...

כתיבת תגובה