שלושה בעלי דירות באזור המרכז נעצרו בחשד שמעולם לא דיווחו על הכנסותיהם משכר דירה – המסתכמות במיליוני שקלים

בין העצורים – אדם שכביכול השתכר פחות משכר המינימום ב-10 השנים האחרונות * כ-20,000 איש כבר פתחו תיקים במס הכנסה לאחר שקיבלו פנייה מרשות המסים במסגרת המבצע.

רשות המסים ממשיכה בפעילות אכיפת הדיווח בקרב מרובי דירות: שלושה בעלי דירות נוספים באזור המרכז נעצרו בחשד שמעולם לא דיווחו על הכנסותיהם משכר דירה. רפאל כהן (65) מגבעתיים, ליליאן אורבי (68) מתל אביב ויהונתן אריאל (53) מקדימה, נעצרו בחשד כי העלימו הכנסות של בין מיליון למיליון וחצי ₪ לפחות כל אחד, ששילמו להם שוכרי דירות שבבעלותם והתעלמו מדרישת רשות המסים למלא טופס פירוט הכנסות.
מהחקירה המתנהלת ביחידת חקירות מס הכנסה ת"א כנגד רפאל כהן מגבעתיים, עלה כי הוא משכיר מזה שנים חמש דירות בת"א ובגבעתיים מבלי לדווח כלל על הכנסות מהשכרתן, כאשר על פי הרישומים המצויים ברשות המסים, השתכר כביכול פחות מ-4,000 ₪ לחודש ברוטו בממוצע בעשר השנים האחרונות. במהלך חקירתו הודה כהן כי לא דיווח על הכנסותיו בסכום של כ-1,500,000 ₪ ותירץ זאת בכך ש"לא רצה להתעסק עם מס הכנסה".
ביחידת משרד חקירות מס הכנסה ת"א מתנהלת חקירה גם נגד לילי אורבי מתל-אביב, עוסקת לשעבר בתחום הבידור והאמנות, שמשכירה כעת שש דירות בת"א, ירושלים, אילת וטבריה שעל הכנסותיה מהשכרתן מעולם לא דיווחה ואף לא ערכה חוזים מול שוכריה. מאז 1992 ועד היום היו ברשותה עשר דירות, כאשר לאחרונה רכשה עוד דירה בת"א והיא נמצאת במגעים לקניית דירה נוספת. על פי החשד, אורבי העלימה הכנסות משכירות של לפחות 1,200,000 ₪ בעשר השנים האחרונות, ובחיפוש שנערך בביתה נמצאו 25,000 ₪ במזומן וכן מסמכים הקושרים אותה לביצוע העבירות.
חשוד נוסף – יהונתן אריאל מקדימה – הרשום כשכיר בענף הרכב, נעצר במסגרת חקירה שמנהלת יחידת חקירות מס הכנסה מרכז לאחר שחקירה בעניינו העלתה כי בבעלותו שלוש דירות בנתניה, בת חפר וקדימה שהושכרו ללא דיווח לרשות המסים עבור כמיליון ₪ מאז שנת 2005
בשנה האחרונה נשלחו למעלה מ-100,000 מכתבים לאזרחים ובהם דרישה לדווח על כלל מקורות ההכנסה שלהם, כחלק מפעילות מחלקת המודיעין במס הכנסה. מכתבים אלו נשלחו לאנשים שאין להם תיקים ברשות המסים, אולם בהתאם להצלבות מידע שבוצעו וסימנים מחשידים אחרים, עולה כי על פניו יש להם הכנסות שאינן מדווחות.
כ-70,000 איש השיבו למכתבים עם נתונים לגבי הכנסותיהם ומתוכם כ-20,000 איש פתחו תיקי עוסק בגין הכנסות החייבות בדיווח. כחלק מפעולות אכיפת הדיווח נחקרו בשלב הראשון עשרות אזרחים מכל רחבי הארץ, שקיבלו את דרישות הדיווח ולא הגישו דוחות. מעצרם של השלושה וכן של חשודים אחרים במהלך השבועיים האחרונים התבצעו לאחר שלא השיבו למכתבים גם לאחר מספר תזכורות ולאחר שיודעו כי אי מענה מהווה עבירה פלילית. מעצרים נוספים צפויים בהמשך. ​

You may also like...

כתיבת תגובה