שני גיסים נתפסו כשניסו לצאת מהארץ עם חצי מיליון דולר ללא דיווח

שני קרובי משפחה תושבי קלקיליה ושכם נתפסו במהלך חול המועד סוכות כשניסו לצאת לירדן עם חצי מיליון דולר ו-67,000 דינר ירדני מבלי לדווח עליהם כחוק, כפי שדורש החוק לאיסור הלבנת הון.
 
בשעות הלילה קיבלו עובדי מכס מעבר אלנבי דיווח מן המנהל התורן בעמדת הבידוק הבטחוני של רשות שדות התעופה במעבר הגבול אלנבי, כי יש שני נוסעים לירדן שבמטען היד שלהם יש סכומי כסף גדולים במזומן. השניים לא עברו בעמדת המכס להצהיר על הכספים שברשותם, כפי שנדרש מכל מי שיוצא או נכנס דרך מעבר זה עם סכום של מעל 2,000 דינר ירדני (כ-10,000 ₪), ולאחר העמסת מזוודותיהם והחתמת דרכוניהם, עלו על האוטובוס לעבר ירדן.
 
משנוכחו בודקי המכס כי השניים לא עברו בעמדה, הורידו את השניים מן האוטובוס וערכו בדיקה של מטענם. במטען היד שלהם נמצאו למעלה מ-2,200,000 ₪ במטבע זר והם הועברו לחקירת חוקר מיחידת המכס המיוחדת. בחקירה התברר כי אחד מהם נתפס באותו מעבר לפני פחות משנה יחד עם בני משפחה אחרים כאשר הבריח זהב בכמות השווה כחצי מיליון ₪. כעת טען כי הוא עובד עבור גיסו עמו נתפס, אשר הוא בעל חנויות זהב בשטחים ובעל חנות לחלפנות כספים. השניים טענו כי הכסף שייך ללקוחות פלסטינים אשר רוכשים סחורה מספקים סיניים דרך ירדן ובתיווכם של הגיסים, וכי הם ידעו שקיימת חובת דיווח רק בכניסה לישראל ולא גם בכניסה אליה. הכסף נתפס והשניים הועלו בפני ועדת עיצום כספי.
 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה