שני זוגות מאזור השרון "נתפסו" מנסים להערים על עובדי מע"מ נתניה

התעלול שלהם כשל והם ישלמו את חובותיהם כדין

עובדי משרד מע"מ נתניה שמו ידם בשבוע האחרון על שני זוגות מאזור השרון, שניסו להערים עליהם ולהתחמק מתשלום מסים בסך כולל של מאות אלפי שקלים. כשהתעלול שלהם נחשף הם כמובן נדרשו לשלם את חובותיהם. במקביל למקרים אלו, הוחלט להוציא צו עיכוב יציאה לסרבן מס מטירה, המתחמק מתשלום מסים כבר תקופה ארוכה. 
 
עלילת הזוג מנתניה – במשך מספר חודשים ניסו באינטנסיביות עובדי מע"מ לדרוש מבעלת חברה לייצור רכיבים אלקטרוניים מנתניה להסדיר את חובות החברה בהיקף של מאות אלפי שקלים הנובעים מאי הגשת דוחות. בעלת החברה, שטענה שאין לה כסף והבטיחה כי תסדיר את חובותיה, בחרה לסלק אותם בדרך ערמומית – היא הגיעה למשרד בסוף חודש יולי והודיעה על סגירת החברה. אולם, באורח פלא, למחרת נפתחה במע"מ חברה חדשה, אף היא לייצור רכיבים אלקטרוניים והבעלים? – לא אחר מבעלה של בעלת החברה שנסגרה. אל התמונה הוכנסה היחידה לפירוקים ולגבייה קשה ברשות המסים, שתפעל לגביית החובות מהחברה החדשה תוך שימוש בסעיף 106 לחוק מע"מ, המאפשר במקרים מעין אלו, בהם עולה כי מדובר באותה חברה ממש והרישום החדש נועד למטרות הברחת נכסים ואי תשלום חובות מס, לגבות את חובות החברה הישנה מהחברה החדשה.
 
ועוד זוג מנתניה – בעלת עסק למשאבות בטון שצברה חובות בסך של כ-100,000 ₪, הגיעה להסדיר את חובה באמצעות פריסת תשלומים. לאחר שנפרעו מספר צ'קים, החלו הצ'קים לחזור. כשהצ'קים נותרו ללא כיסוי, לכאורה ללא קשר, הגיע הבעל ופתח תיק על שמו. בחקירתו הודה הבעל כי גם החובות של רעייתו, למעשה שלו, הואיל והחברה נפתחה ע"ש האישה כדי להסתתר מנושים. במקרה זה, ביצעו עובדי הגבייה עיקולים על נכסי המקרקעין של החברה. 
 
בתוך כך, הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ לבעל עסק למסחר קמעוני של סחורות מטירה – בעל חוב מס של כ-900,000 ₪.  לאחר שכל הניסיונות לגבות את החוב עד כה עלו בתוהו, ולאחר שנמצא כי החייב מרבה לצאת את הארץ דרך מעברי הגבול היבשתיים, הוחלט לפנות לבית המשפט ולבקש לעכב את יציאתו של החייב.
 
זילפה גלינדוס, המנהלת החדשה של משרד מע"מ נתניה, ציינה שאין בכוונת הרשות להרפות גם במקרים של סרבני מס כבדים, המתחמקים חודשים ולעיתים אף שנים מפעולות הגבייה והאכיפה, ולפעמים בדרכים ערמומיות, שהרי התחמקות שלהם מתשלום המסים המתחייבים לפי החוק סודקת את העיקרון של השוויון בנטל המס.

You may also like...

כתיבת תגובה