28 חודשי מאסר למנהל חברות שמעשיו גרעו מקופת המדינה כ-3.6 מיליון ₪

אייל זוארס (38), מנהלן של שלוש חברות, נידון ל-28 חודשי מאסר בפועל, לאחר שהורשע בשורה ארוכה של עבירות על חוק מע"מ, ביניהן הגשת דוחות כוזבים שלא כללו הכנסות של מיליוני שקלים. המשמעות הכספית של מעשי הנאשם היתה התחמקות מתשלום מע"מ בסך כולל של כ-3.6 מיליון ₪. כב' השופטת מיכל ברק נבו מבית משפט השלום בתל אביב, הטילה על זוארס, בנוסף למאסר מאחורי סורג ובריח גם קנס כספי בסך 120,000 ₪ ומאסר על תנאי. התיק נגד זוארס נוהל ע"י עו"ד ורדה שפין גרוס, ממשרד מע"מ תל-אביב 3.

זוארס ניהל לסירוגין שלוש חברות, שאינן פעילות כיום: האחת 'בוזי אינטרטיימנט בע"מ' שנרשמה במע"מ כעוסקת בענף קלטות וידאו, השנייה 'רב סרט שיווק (1999) בע"מ', שנרשמה במע"מ כעוסקת בענייני קולנוע והאחרונה, 'אבטחה אר.אמ.אי בע"מ' – מתן שירותי אבטחה. כתב האישום, שהוגש נגד זוארס ייחס לנאשם ולחברות בניהולו, כאמור, שורה ארוכה של עבירות מע"מ כגון: ניכוי מס תשומות שלא כדין, הגשת דוחות כוזבים וגם אלו באיחור, אי תשלום המסים הגלומים בחשבוניות שהוציאו, הוצאת חשבוניות מס שלא כדין שסייעו לאחר להתחמק מתשלום מס ואי פתיחת תיק במע"מ לחברה שנתנה שירותי אבטחה.

לפי כתב האישום, לשם המחשה, הגם שהנאשם וחברת בוזי אינטרטיימנט בע"מ קיבלו בחודשים מרס ואפריל 2010 כספים והוציאו חשבוניות מס, בכלל זה חשבוניות מס התחשבנות לרשות הפלסטינית, בסך של למעלה מ-9,000,000 ₪, בדוח שהגישו באיחור למע"מ הם דיווחו על מחזור של אפס עסקאות ומס תשומות. הנאשם עשה זאת כבר בינואר 2009 בחברת רב סרט שווק (1999) בע"מ, גם כאן, הגם שקיבלו כספים והוציאו חשבוניות מס לחברה ברשות הפלסטינית בסך של כ-10.5 מיליון ₪ בגין תיווך ומכירת מתכות, הם דיווחו ובאיחור לרשות המסים על אפס מחזור עסקאות ואפס לתשלום.   

עוד לפי כתב האישום, זוארס וחברת בוזי אינטרטיימנט בע"מ הוציאו, שלא כדין, במקום אדם אחר שתי חשבוניות בסך של כ-2.3 מיליון ₪, מבלי שהיו מעורבים כלל בשירות שצוין בחשבונית שהתייחסה לתיווך בעסקת נפט וגז. הנאשמים לא דיווחו למע"מ של החשבוניות הללו ולא שילמו את המס הגלום בהן וזאת במטרה לסייע לאדם האחר להתחמק מתשלום המס.

You may also like...

כתיבת תגובה