32 חודשי מאסר בפועל נגזרו על מוכר חשבוניות פיקטיביות

לצורך הטעיית רשויות המס אף שכר משרדים לחברות הקש שלו ואייש אותם על מנת להסוות את פעילותו הפלילית.

למעלה משנתיים וחצי מאסר בפועל נגזרו בשבוע שעבר על לואי קורד, בן 37 מירושלים, שהפיץ חשבוניות פיקטיביות שסך המס הנגזר מהן עומד על כ-2.7 מיליון ₪. נוסף לעונש המאסר, הוטל על קורד קנס בגובה של 180,000 ₪, זאת לבד מהליך השומה והקנסות האזרחים שיוטלו עליו כעת משהסתיים ההליך הפלילי.

קורד, יחד עם שותפו, הורשע בכך שהקים חברות קש ובאמצעותן הפיץ חשבוניות פיקטיביות אותן מכר לחברות שעשו שימוש בחשבוניות על מנת להקטין את הכנסתן החייבת במס ובכך גזלו מקופת המדינה מיליוני שקלים. קורד שכר משרדים, ריהט אותם ומילא אותם בציוד משרדי ומחשבים, במטרה לתת נופך של אמינות למצג השווא של פעילות החברות, ואף דאג כי המשרדים יהיו מאויישים לאורך שעות היום. בנוסף, על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד ענבר עפרת וינשטיין מן המחלקה המשפטית מכס ומע"מ ירושלים, קורד אף קיבל צ'קים מן החברות להן מכר את החשבוניות, כביכול כתשלום עבור העסקאות המופיעות בחשבוניות, פרט את הצ'קים למזומן והחזיר את הכסף ל"לקוח".

בבואו לגזור את הדין התחשב כב' השופט אוהד גורדון מבית משפט השלום בירושלים במצבו המשפחתי של קורד, אך גם בעברו הפלילי וציין כי "במנעד עבירות המס, ניצבות העבירות אותן ביצעו הנאשמים בדרגת חומרה ניכרת. מדובר באופרציה עבריינית שכל כולה רמיה ותחבולה ואשר נועדה לאפשר לאחרים להתחמק מתשלום מס". 

הטיפול בתיק על ידי מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים כלל גם את בדיקת החברות שרכשו את החשבוניות הפיקטיביות במטרה להקטין את חבותן במס, ומאז סיום החקירה הן כבר החלו להחזיר את הכספים שגזלו מקופת המדינה וכנגד חלקן אף הוגשו כתבי אישום.

 

You may also like...

כתיבת תגובה