4 שנות מאסר בפועל וכ-12 מיליון ₪ החזר למדינה נגזרו על בעל חברת דלק בגין עבירות מס והלבנת הון

48 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 440,000 ₪ נגזרו אתמול על ברק גאון ממושב חצב, בעליה ומנהלה של ספקית הסולר 'בר גאון אנרגיה', ע"י כב' השופטת זהבה בוסתן מבית המשפט המחוזי בלוד במסגרת הסדר טיעון מול רשות המסים בגין עבירות מס והלבנת הון. כמו כן, במסגרת ההסדר יועברו לקופת המדינה, מטעם החברה, סך של כ-12 מיליון ₪ נוספים בגין עבירות מס והלבנת הון שביצע גאון.

על פי כתב האישום, בתיק שנוהל על ידי עו"ד אורי שפיגל, עו"ד רויטל זאוברר ועו"ד עדי בובליל מהיחידה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המיסים, הורשע גאון בקיזוז והפצת חשבוניות פיקטיביות שסכום המס הנובע מהן הינו כ–14 מיליון ₪ וכן, בעבירות של הלבנת הון בהיקף של כ-15 מיליון ₪. העבירות התבצעו במסגרת פרשייה רחבת היקף שחקירתה מכונה 'זאב בודד', המשותפת לחקירות מע"מ ת"א, חקירות מס הכנסה ת"א ולהב 433 – היחידה למאבק בפשיעה כלכלית במשטרת ישראל, בתחום עבירות מס חמורות, עבירות מרמה ועבירות הלבנת הון. גאון הורשע בכך שהפיץ, חשבוניות פיקטיביות לחברות אחרות לפיהן כביכול מכר להן מיליוני ליטרים של דלק בעסקאות שלא התבצעו בפועל וכן, כי קיזז חשבוניות בספרי החשבונות שלו במטרה להקטין את חבותו במס ולקבל החזרי מס נוספים בשווי מיליוני שקלים

בין "לקוחותיו" של גאון באותה פרשה אחת החברות הקבלניות הגדולות בארץ – 'א.י.ל. סלע' שבעליה, אלי סלע, הורשע במסגרת הסדר טיעון כי הגדיל באופן מלאכותי את כמויות הדלק שרכש מ'בר גאון אנרגיה' ובכך, קיבל החזר על מס הבלו באמצעות הפטור המוקנה לו על פי חוק כאשר הכספים העודפים הולבנו באמצעות הגשת דיווחים כוזבים של החברה על כמות דלק שכביכול נרכשה. לפני כחודשיים נגזרו על סלע 18.5 חודשי מאסר בפועל, 9 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 250,000 ₪, במסגרת הסדר הטיעון שכלל קנס של רבע מיליון ₪ נוספים שישולמו על ידי החברה וכן חילוט של כ-2.2 מיליון ₪, המהווה את מלוא הסכום המיוחס לו בעבירות על חוק איסור הלבנת הון. בנוסף, וכחלק מההסדר, הוסרו על ידי סלע והחברה מלוא המחדלים הפליליים והאזרחיים בשווי של כ-33 מיליון ₪.

You may also like...

כתיבת תגובה