9 חודשי מאסר בפועל נגזרו על מנהל החברה שלא הגיש דוחות שנתיים ותקופתיים למס הכנסה ומע"מ

9 חודשי מאסר בפועל נגזרו ביום א' על  רמי משעל, תושב תל אביב, מנהלה של חברה שעסקה בייבוא ושיווק נעליים שהואשם על ידי רשות המיסים בביצוע עבירות של אי הגשת דוחות למס הכנסה ומע"מ. את המדינה ייצגו בתיק עו"ד תהילה מורן חגי  ממדור תביעות מס הכנסה  ת"א ועו"ד לנה אבו עיסא מטעם מס קניה ומע"מ ת"א.
כמפורט בגזר דין, בין השנים 2012-2006 לא הגיש משעל דוחות על הכנסות החברה אותה ניהל, ובין השנים  2008-2006 לא הגיש דוחות על הכנסותיו האישיות. בנוסף, הואשם משעל על ידי המחלקה המשפטית מס קניה ומע"מ תל אביב ב- 10 עבירות של אי הגשת דוחות תקופתיים במועד, כאשר סכום המס הנובע מהדו"חות עמד על כ- 59,000 ₪. 
בית משפט השלום בתל-אביב, כב' השופטת יעל פרדלסקי  גזרה על הנאשם 6 חודשי מאסר בפועל וכן הפעילה  6 חודשי מאסר על תנאי התלויים ועומדים כנגד הנאשם ( 3 חודשים במצטבר לעונש ו 3 חודשים בחופף – וקבעה כי סך הכל ירצה הנאשם 9 חודשי מאסר בפועל וציינה "בתי משפט בפסיקה עקבית ומתמשכת לאורך השנים , הדגישו את החומרה היתרה שיש ליחס לעבירות מס וקבעו , שהענישה הראויה לעברייני מס הינה הטלת עונשי מאסר ממשיים וקנסות מכבידים, עוד נקבע, שאין להבדיל בין הגוזל את כספי הפרט לגוזל את כספי הציבור ויש להעדיף את האינטרס הציבורי לפיו יש להחמיר בענישתם  של עברייני מס, על פני האינטרס האישי. עוד נקבע בפסיקה, כי העובדה שילדיו של הנאשם מצווים במשמורתו, אינה יכולה לשמש הגנה לנאשם מפני שליחתו לבית הסוהר

You may also like...

כתיבת תגובה