רשות המסים והמשטרה פשטו על עסקים מתחום שירותי הרכב בטירה ובטייבה

במבצע רחב היקף שנערך במהלך מספר ימים על ידי 30 צוותים מרשות המסים, בניהולה של פקידת שומה כפר סבא ובשיתוף יחידת אתגר להב 433 של משטרת ישראל, נמצא כי בממוצע, למעלה ממחצית העסקים בתחום שירותי הרכב באזור המשולש לא רשמו את הכנסותיהם וכן, נמצאו הפרות רבות של חוק הרישום.

 
כך, למשל, בביקורת שנערכה במוסך לפחחות צבע לרכב בטייבה נבדק יומן שנתי ובו נמצאו סכומים בציון המילה "שולם" בסך כולל של 9,000 ₪ שבגינם לא נמצא רישום בספרי העסק. בעל העסק טען כי שליש מהסכום הוא החזר הלוואה שנתן לחברו לפני שמונה שנים ואשר החבר החזיר לו אותה באותו היום, אך כשהמבקרים ביקשו לוודא עם החבר את אמיתות הדברים, טען כי אין לו את מספר הטלפון של אותו החבר; לגבי יתר הסכום, לא ידע להסביר מדוע הוא אינו רשום.
 
במקרה אחר, נתקלו המבקרים והשוטרים בסצנה דרמטית: בבואם לבדוק את ספרי ניהול החשבון של בעל עסק למסחר בגרוטאות ברזל ואלומיניום בטירה, שנמצא כי הוא לא דיווח על הכנסות של לפחות 170,000 ₪ מהשנה החולפת וכי כלל אין לו תיק במס הכנסה, הגיב בעל העסק – עזתי לשעבר – בזעם, והטיח טלוויזיה שהייתה במשרדו ברצפה וצרח על המבקרים כי הוא אינו משלם מסים כנקמה במדינת ישראל מאחר והיא אינה מכירה בילדיו.
 
בעסק מסחר באביזרי רכב, גם כן בטירה, נמצאה מחברת חובות לקוחות בסכום כולל של 118,000 ₪ ואישורים על הפקדות בנק על סך 98,000 ₪. בעל העסק טען כי התקבולים רשומים אך לא הצליח להוכיח זאת ולכן הובא להמשך חקירה.
רשות המסים, משטרת ישראל ורשויות האכיפה ימשיכו בנחישות באכיפה המשולבת במישור הפלילי, האזרחי והפיסקלי כנגד עבריינים בתחום גניבת כלי רכב וכנגד תופעת הסחר בחלפים גנובים, הזיוף והמרמה בתחום הרכב, אשר מחוללות את תופעת גניבות הרכב ומהוות פגיעה בשלטון החוק.
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה