רשות המסים ממשיכה להילחם בהונאות המס מתחום הנדל"ן- גבו 10 מליון ש"ח ממעלימי מס

כחלק מהמאבק בהון השחור ובהלבנת ההון נערך במצע רחב היקף בשבוע שעבר במחוז מרכז במהלכו גבתה רשות המסים כ-10 מליון ₪ ממעלימי מס. המבצע האחרון לרבעון זה בניהולו של שמעון לרנר, פקיד שומה חדרה, היה מבצע משולב של מס הכנסה ומיסוי מקרקעין וזאת במטרה לסקור את כל העוסקים בענף הנדל"ן. עיקר המבצע התמקד בפעילות בתחום הנדל"ן באזור שיפוטם של פקיד שומה חדרה ופקיד שומה נתניה. 
 
בחדרה התמקד המבצע באיתור הכנסות משכר דירה למגורים שלא מדווחות. לאחר איסוף מודיעין במשך מספר חודשים על בתי יוקרה המושכרים למגורים, בהם התמורה גבוהה משמעותית מתקרת הפטור, נערכו 73 ביקורות בנכסי בית וכן הופצו שאלונים לדיירים. פקיד שומה חדרה יבצע המשך מעקב ועיבוד נתונים.
בנוסף, משרד מיסוי מקרקעין חדרה ביצע ביקורות לבדיקת נכונות הקפאות בשומות. במהלך הביקורת נמצא כי קרקע אשר הייתה בהקפאה נבנה עליה בניין דירות ועל כן נשללה ההקפאה והמוכר חוייב בתשלום השומה המלאה בסך של כ-1.2 מיליון ש"ח. במקרה אחר בו דווח על מכירת קרקע בחוף הים בגבעת אולגה הסתמן כי מדובר בקבוצת רכישה של דירות בבניין יוקרה ועל כן רוכשי הדירות, אם זו להם דירתם השנייה לא יוכלו להנות מהפטור לדירה יחידה.  בנוסף נמצאו מספר נכסים בקיסריה המשמשים למסיבות ואירועים אקסקלוסיביים שאינם מדווחים על הכנסתם. ממצאים אלו הועברו להמשך טיפול במשרדי מס הכנסה ומע"מ הרלוונטיים.
כמו כן במסגרת ביקורת רישום הכנסות של קבלנים, בכלל זה קבלני טיח, שיפוצים, בנייה, צבע וכו'. עלה כי כ-13% מתוך  העסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות. בין העסקים שנבדקו ניתן למצוא: קבלן צבע שקיבל תמורת עבודתו 52,000 ₪ שלא נרשמו. מתברר כי אין לו תיק ברשות. בעל העסק בתגובה: "אני לא יודע של מי הרישומים במחברת ועל מה אתם מדברים". בביקורת שנערכה באתר בנייה ביישוב קדימה צורן נמצא קבלן המבצע עבודות שיפוצים ובנייה, שביצע עבודות בהיקף של 32,000 ₪ שלא רשם הכנסות אלו וכי גם לקבלן אין תיק ברשות. בביקורת נוספת בישוב אצל קבלן לעבודות טיח נמצא כי לא רשם הכנסות בגובה 65,000 ₪. הקבלן טען כי הכספים אינם שייכים לו. בביקורת בחדרה אצל קבלן טיח נמצאו שיקים בסכום 22,300 ₪ שלא נרשמו כלל. הקבלן תירץ "אני במצב של גירושם ורק אתמול הבאתי את הספרים". ​
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה