ביקורת מס הכנסה באילת

בביקורת שגרתית של רשות המסים במספרה באילת נתגלו תכשיטים בשווי 80,000 ₪ – הספר טען: "אלו ערבויות להלוואה לחבר"

במבצע מקיף בעיר אילת נתגלו עבירות בסכומים גבוהים במיוחד ונגבו כ-1.1 מיליון ₪ במהלך פעילות של היחידה לאכיפת הגבייהבמהלך ביקורת ניהול ספרים באילת שנערכה במספרה בעיר, הבחין אחד המבקרים בחבילת מעטפות בהן נמצאו תכשיטים בשווי כ-80,000 ₪ וצ'קים בסך 130,000 ₪. כשנדרש בעל המספרה להסברים על ידי המבקרים לממצאים יוצאי הדופן, טען כי הוא הלווה כספים לאנשים שונים, ביניהם חבר שבבעלותו חברת יהלומים וכי התכשיטים והצ'קים משמשים כערבויות. המבקרים המשיכו לחברת היהלומים על מנת לבדוק את הטענות, שם ניצלו את ההזדמנות לבדוק את ניהול החשבונות גם בחברה זו ואכן, שם נמצאו הכנסות בסך 73,000 ₪ שלא נרשמו.

הביקור נערכה במסגרת מבצע רחב היקף שנערך בעיר אילת בניהולה של אדית הרוש, מנהלת מכס ומע"מ אילת, בשיתוף פקיד שומה אילת, פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום וכן היחידה הארצית לאכיפת הגבייה, כחלק מהמאבק בהון השחור ובהלבנת ההון. מהמבצע עלה כי 88% מתוך 233 שנבדקו ביצעו רישום אמיתי ונכון של הכנסותיהם, ביניהם בעלי מוניות שמרביתם נמצאו רושמים את הכנסותיהם כנדרש וזאת, לאחר ביקורות רבות שנעשו בתקופה האחרונה בענף זה. הפעילות, שנערכה בשבוע שעבר, בוצעה על פי מידע מודיעיני מוקדם שנאסף והתקבל במשרד פקיד השומה.

בעת ביקורת נוספת שערכו מבקרי מס הכנסה מפקיד שומה אילת בראשות שלומי מרק בבתי עסק בעיר, נמצאו צ'קים דחויים בסך 45,000 ₪ בחנות לחומרי בניין, שלא נרשמו בספרי העסק. טענת בעל העסק: "לא ידעתי שאני צריך להוציא קבלות וחשבונית לצ'קים דחויים". כלל הממצאים הועברו להמשך חקירה וטיפול. במקביל, בפעילות של המכס והמע"מ זומנו מספר עוסקים לבדיקה. לגבי אחד מהעוסקים שנבדקו, בעל חברת בנייה, התעורר חשד כי חברתו מבצעת עבירות מע"מ של חשבוניות פיקטיביות וביצוע ניכויי מס לא כחוק. בתגובה, בעל החברה טען כי השתלטו על החברה שלו וכי אין לו נגיעה לנושא.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

You may also like...

כתיבת תגובה