במבצע אכיפה שנערך בעלי דוכנים בשווקים נטשו סחורתם למראה אנשי רשות המסים:

בעלי דוכנים בשווקים נטשו סחורתם למראה אנשי רשות המסים:

במבצע אכיפה שנערך על ידי פקיד שומה אשקלון עלה כי 16% מבעלי העסקים לא רשמו הכנסות כדיןבמבצע שנערך על ידי מבקרי מס הכנסה אשקלון עלה כי מתוך 190 ביקורות שנערכו, 16% מבעלי העסקים לא רשמו הכנסות. המבצע התמקד בשני ענפים עיקריים, שווקים וחנויות למכירה ותיקון טלפונים סלולאריים. כשהגיעו מבקרי מס הכנסה לשוק הפתוח באשדוד ובדקו כ-30 דוכנים, נסו מספר בעלי דוכנים תוך השארת מרכולתם ללא כל השגחה. בעזרת נחישותם של המבקרים ובתגבור של משרד מע"מ אשדוד, חזרו בעלי הדוכנים להמשך ביקורת. בין העסקים שנבדקו היה בעל דוכן לבגדים שכששמע שאנשי מס הכנסה בשטח ברח והותיר את הסחורה מאחור. לאחר מספר שעות שלא חזר, תכולת הדוכן עוקלה. 

בנוסף, במהלך ביקורת שנערכה בחנויות למכירה ותיקון של טלפונים סלולאריים נמצא כי 53% מבעלי העסקים לא רשמו הכנסות. בחנות באשדוד המוכר לא ידע להסביר איך לא נרשמו כספים בסך של 6,700 ₪ וטען "כי לא זוכר בדיוק כמה שילמו עבור כל מכשיר". כלל הממצאים הועברו להמשך טיפול של מחלקת חקירות . איריס עומר, פקידת שומה אשקלון סיכמה את המבצע: "החובה האזרחית לעמוד בדרישות החוק ולהעביר דיווח אמיתי חלה על כולם כולל על אלו שעובדים בשוק".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

 

You may also like...

כתיבת תגובה