בעלי בית מלון בעיר העתיקה בירושלים נעצרו בחשד שהעלימו עשרות מיליוני שקלים תוך ניצול הכנסייה הלטינית

בעלי בית מלון בעיר העתיקה בירושלים נעצרו בחשד שהעלימו עשרות מיליוני שקלים תוך ניצול הכנסייה הלטינית

בית משפט השלום בירושלים אישר היום את שחרורם בתנאים מגבילים של זוג אחים, בעלי מלונות בעיר העתיקה בירושלים ונכסים נוספים בעיר, בחשד שהעלימו למעלה מ-50,000,000 ₪ ב-17 השנים האחרונות, וזאת באצטלה של בעלות הכנסייה הלטינית על הנכס.

מלון 'נייטס פאלאס' (Knights Palace) הממוקם ליד השער החדש בעיר העתיקה בירושלים, נמצא בבעלותה של הכנסייה הלטינית ושימש בעבר כבית הארחה צנוע לצליינים. בסוף שנות ה-90' פנו האחים סמיר ושוקרי פארוואג'י, תושבי מזרח ירושלים בשנות ה-50 לחייהם, לכנסייה והציעו לרכוש את המלון. הצדדים הגיעו להסכם לפיו האחים יוכלו לנהל את המלון ולקבל את הכנסותיו, בתמורה לכך שישפצו את הנכס מכיסם ויעבירו לפטריארכיה 20% מהכנסות המלון, עליהן התחייבו לדווח לשלטונות המס.

כאשר בשנת 2010 נתגלעו חילוקי דעות בין הצדדים והכנסייה תבעה את האחים במטרה להוציאם מניהול בית המלון, מידע על הנושא הגיע למשרד פקיד שומה ירושלים 2, שם התברר כי בשם המלון הוגשו דוחות שנתיים למס הכנסה עבור השנים 1997 ועד 2010 לפיהם לא הייתה כל פעילות בחברה ולכן שלא היו לה הכנסות כלל בשנים אלו. האחים חשודים כי ניצלו את העובדה שהמלון נמצא בבעלותה הרשמית של הכנסייה, אשר על פי ההסכם שלה עם מדינת ישראל הינה מוכרת כמלכ"ר וככזו, אינה מחויבת בתשלום על הכנסותיה (מלבד ניכויים על משכורות).

המידע הועבר למשרד פקיד שומה חקירות ירושלים שעובדיו פתחו בחקירה סמויה ובתצפיות, מהן התברר כי המלון פועל ומניב הכנסות. אתמול החקירה הפכה לגלויה, נערכה פשיטה על המלון, על בתיהם של האחים ועל יתר הנכסים שבבעלותם ונתפסו מחשבים ומסמכים רבים, מהם עלה כי במשך השנים לא דיווחו האחים על הכנסות של למעלה מ-50 מיליון ₪. האחים נלקחו לחקירה שם אחד מהם הודה בכל החשדות המיוחסים לו.

כאמור, האחים פארוואג'י נעצרו ושוחררו היום בתנאים מגבילים על ידי כב' השופט אביטל חן מבית משפט השלום בירושלים תמורת ערבויות שונות בסך של 350,000 ₪ כל אחד..

You may also like...

כתיבת תגובה