בעלי רשת 'סופר זול' (לשעבר 'סופר באבא') נעצר בתחילת השנה בחשד להעלמת 13 מיליון ₪ מהכנסותיו ברשת

יהודה גואטה חשוד כי הוציא זיכויי שווא בהיקף כולל של מיליוני שקלים במשך שנתיים * גואטה סירב למסור מידע כמתחייב על פי חוק ואף איים על החוקרים.

הותר לפרסום דבר מעצרו של יהודה גואטה, בעל רשת המרכולים התל-אביבית 'סופר זול' (שהתפצלה מרשת 'סופר באבא'), החשוד בכך שניסה להונות את רשויות המס בדיווחים כוזבים והעלים 13,000,000 ₪ מהכנסותיה של רשת המרכולים.
כב' השופט ד"ר עודד מודריק מבית המשפט המחוזי בתל אביב התיר לפרסום, לאחר דיונים וערעורים שנמשכו מספר חודשים, את דבר החקירה והמעצר של גואטה, בן 47 מחולון, שנעצר בתחילת ינואר השנה על ידי חוקרי פקיד שומה חקירות מס הכנסה תל-אביב, לאחר שביקורת שומה שנערכה אצלו על ידי מפקחי פקיד שומה ת"א 1 בשיתוף המחלקה לביקורת מערכות מידע ממוחשבות ברשות המסים, העלתה חשד להעלמת הכנסות.
 
החקירה העלתה כי גואטה נהג לכאורה להנפיק זיכויים שלא כדין ללקוחות פיקטיביים בקופות הרשת בשווי מאות אלפי שקלים, ובחקירתו אכן הודה כי הזיכויים בסכומים שמעל 1,000 ₪ אינם אמיתיים אבל טען כי אינו יודע מי אחראי להנפקתם. לדוגמא, החוקרים מצאו כי במהלך חודשיים בשנת 2010 הוצאו זיכויים בגובה 900,000 ₪ בארבע פעולות זיכוי בלבד. טרם מעצרו נמצאו עדויות להעלמת הכנסות בשיטה זו בשנים 2008 עד 2010 בגובה 13 מיליון ₪, כאשר מאז נמצאו ראיות להעלמת מיליוני שקלים נוספים. יש לציין כי באותה תקופה בה התחיל להפעיל את העסק הנוכחי, גואטה עבר באחת ממעמד של מוגבל בבנקים לבעל נכסים רבים: מלבד הרשת, בבעלותו מספר נכסי נדל"ן, כלי רכב וכן מכון כושר ויוגורטייה מוכרים בת"א.
 
גואטה סירב למסור לחוקרים כוננים ובהם גיבוי של מערכת הנהלת החשבונות, המכיל מידע על הכנסותיו והוא אף צעק ואיים על החוקרים בעת חיפוש שנערך בביתו ובמשרדו והפריע להם לבצע את עבודתם. מאז טען כי הכוננים אבדו, למרות שחברת הנהלת החשבונות דיווחה כי מסרה לו את הכוננים שבועות מספר לפני המעצר. 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה