בעל דוכן לפיצוחים שלא רשם הכנסות של אלפי שקלים טען שהביא את הכסף מהבית…

"הקופה יבשה?" – בעל דוכן לממכר פיצוחים ופירות יבשים מנתניה, שלא רשם 9,000 ₪ בקופה תירץ ואמר "זה כסף שהבאתי מהבית". אולם בעל הדוכן לא הבחין כי מבקרי מס הכנסה ערכו תצפית במקום, במהלכה ראו כ-20 רוכשים בדוכן בפרק זמן של עשרים דקות בלבד.  
 
למעלה ממאה ביקורות נערכו ביום שישי האחרון ברחבי נתניה בדוכני מזון בקניונים, בדוכנים בשווקים ובדוכנים ניידים ע"י משרד מס הכנסה נתניה. המבקרים מצאו כי ב- 24% מהביקורות לא רשמו בעלי העסקים את כל ההכנסות.  
 
בדוכנים של שוק רמלה לוד המתקיים בימי שישי בעיר, נערכו קניות ביקורת וכשראו בעלי הדוכנים את אנשי מס הכנסה, חלקם הזדרז לשלוף פנקסים ולרשום את הקניות. ובכל זאת, חלק מבעלי הדוכנים נתפסו באי רישום הכנסות, לחלקם אין תיק ברשות. אחד מבעלי הדוכנים המוכר דברי טקסטיל, שנתפס שלא רשם את הכספים ששילמו לו לקוחותיו, הבטיח לרשום – "כשאהיה ספיידרמן".
 
בעל חנות לצעצועים שלא ניהל ספרים אמר כי הוא עבר תאונת עבודה והוא מבטיח לגשת למשרדים ולפתוח תיק במס הכנסה. ובעלת מתפרה שלא רשמה את הכספים ששולמו לה במהלך יום הביקורת, אמרה כי מכיוון שזה יום שישי יש לחץ, גם היא הבטיחה כי תסדר את הרישום בקופה בסוף היום.
 
המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
 

You may also like...

כתיבת תגובה