האכיפה משתלמת – בביקורת חוזרת של רשות המסים בטבריה – 96% מהנבדקים פעלו כחוק

​לאחר מספר ביקורות ניהול ספרים שערכו בודקי פקיד שומה טבריה בעיר וביישובים סובבי כנרת נוספים בחודשים האחרונים, נראה שהאכיפה השתלמה: לאחר שבמבצע האחרון שנערך באזור נתפסו 10% מבעלי העסקים שנבדקו כשאינם רושמים הכנסות, במבצע נוסף שנערך השבוע בעסקים בתחומי הבנייה והמסחר (כגון סלוני כלות, חנויות שטיחים, מוסכים ועוד), ירד מספר העוברים על החוק ל-4%, האחוז הנמוך ביותר שנרשם בשנים החולפות.

 
בין העסקים שבכל זאת נתפסו, היו בעל מזנון לפלאפל ושווארמה בטבריה שבמהלך השבועיים הקודמים למבצע לא רשם הכנסות של כ-4,500 ₪, ומתקשרת הנותנת שירותי ייעוץ רוחני גם היא מטבריה, שלא רשמה הכנסות של כ-3,500 ₪. בעוד בעל הפלאפלייה ניסה לזרוק את האשם על העובד שלו, המתקשרת טענה כי לא רשמה את הכנסותיה שכן הייתה חולה בחודש האחרון והבטיחה מעתה להקפיד על רישום כחוק. המסמכים הפיננסיים של שניהם הועברו להמשך בדיקה מעמיקה על ידי משרד פקיד השומה.
 
המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

You may also like...

כתיבת תגובה