יועץ מס נחשד שזייף עבור לקוחותיו טפסי 106 והגיש בשמם דוחות כוזבים למס הכנסה במטרה להקטין את תשלומי המס שלהם

שוחרר למעצר בית אורי אטיאס, יועץ מס מאשדוד, שחשוד כי הגיש בשם עשרות מלקוחותיו דוחות הכנסה כוזבים וטפסי 106 מזוייפים למס הכנסה, וכן העלים הכנסותיו שלו, בסכומים המסתכמים במיליוני שקלים של נזק לקופת המדינה.

אטיאס, יועץ מס מוסמך, שבבעלותו משרד באשדוד למתן שירותי ראיית חשבון, ייעוץ מס והנהלת חשבונות המשרת מאות לקוחות, נעצר שלשום על ידי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום לאחר שבביקורת שערכו עובדי פקיד שומה אשקלון עלו חשדות שאטיאס עצמו או באמצעות עובדי משרדו, הגישו למס הכנסה דוחות כוזבים עבור עשרות מלקוחות המשרד, בהם הקטינו את הכנסתם האמתית של הלקוחות על מנת שישלמו מס מופחת וכן, הפיקו טפסי 106 מזוייפים עבור עובדים פיקטיביים של לקוחותיהם.
עם מעצרו של אטיאס, נערכו חיפושים בביתו ובמשרדו, נתפס חומר רב וכן 13 מחשבים. עובדי משרדו נחקרו וכן הוא נלקח חקירה שבסיומה נעצר ל-24 שעות, אשר במהלכה קשר את עצמו לעבירות המיוחסות לו.
בית משפט השלום בירושלים, כב' השופט אלכסנדר רון אישר את שחרורו של אטיאס למעצר בית תמורת הפקדת 20,000 ₪ וכן ערבויות בסך 150,000 ₪ ואסר עליו להגיע למשרדו למשך 21 יום וליצור קשר עם לקוחותיו למשך חודש, על מנת לאפשר את המשך החקירה.
 

You may also like...

כתיבת תגובה