מאסר בפועל לאמרגן והמנהל הכספים של אייל גולן

על אייל גולן נגזרו ארבעה חודשי עבודות שירות ו-15 חודשי מאסר על תנאי בשל עבירות בחומרה פחותה * חברת ליאם הפקות תיקנס ב-100,000 ₪, זאת לאחר שהוחזר מלוא החוב לרשות המסים בסך 5.6 מיליון ₪ * השופטת: "השפעה הרתעתית על כלל הציבור במאבק למיגור עבריינות מס"
 
כב' השופטת לימור מרגולין-יחידי מבית המשפט השלום בת"א, גזרה היום את דינם של חברת ליאם הפקות בע"מ ושלושת מנהליה – אייל ביטון גולן, אריק בני משה וגולן שרעבי, אשר הורשעו בביצוע עבירות מס במסגרת הסדרי טיעון אליהם הגיעו הצדדים, עליהם אמרה השופטת כי "מדובר בהסדר טיעון סביר ברף העליון של טווחי הענישה המוסכמים. מקובלת עליי עמדת המאשימה כי יש בלקיחת האחריות בתיק זה השפעה הרתעתית כללית על הציבור שיש לה חשיבות במאבק למיגור עבריינות מס."
 
לפני כשנה הגישה היחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס ברשות המיסים באמצעות מנהלת היחידה, עו"ד ציפי משה, ועו"ד שירן באדי, כתב אישום שעניינו עבירות מע"מ ומס הכנסה כנגד חברת ליאם הפקות בע"מ ושלושת מנהליה. כתב האישום, אשר הוגש בעקבות חקירה מורכבת ורחבת היקף אשר התנהלה על ידי מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ופקיד שומה חקירות ירושלים, ייחס לאייל גולן עבירות שונות ופחותות מאלו שיוחסו לשאר הנאשמים, שכן חלקן יוחסו לו מכוח היותו מנהל פעיל בחברה ולא בשל ביצוע ישיר של העבירות ועל כן, הסכימה רשות המסים שלא להחמיר בעונשו.
 
בהמשך הגיעה רשות המיסים להסדר טיעון עם כל הנאשמים, במסגרתו תוקן כתב האישום והנאשמים שילמו את כל חובם לרשות המיסים בהליך האזרחי בסך של כ-5,600,000 ₪. על פי כתב האישום המתוקן, חברת ליאם הפקות קיבלה חשבוניות פיקטיביות אותן רשמה בספרי החשבונות שלה כהוצאות, הגישה לרשות המסים דוחות כוזבים בהם ניכתה את ההוצאות הפיקטיביות הללו, שהסתכמו במאות אלפי שקלים וכן, דיווחה והוציאה חשבוניות מס רק עבור חלק מן ההכנסות שהתקבלו מהופעותיו של גולן.
 
בהתאם לכך, ביקשו הצדדים היום מבית המשפט להטיל על אייל גולן 4 חודשי מאסר אשר ירוצו בדרך של עבודות שירות, והתביעה עתרה גם לעונש מאסר על תנאי וקנס כספי גבוה ומרתיע הן על אייל גולן והן על חברת ליאם הפקות בע"מ. על יתר הנאשמים – אריק בני משה וגולן שרעבי – עתרה התביעה לעונש מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח לתקופה של 9 חודשים. גם בעניינם עתרה התביעה לעונשי מאסר על תנאי וקנסות כספיים גבוהים ומרתיעים נוסף לעונש המאסר.
 
התביעה בטיעוניה ציינה כי היא רואה חשיבות רבה בלקיחת האחריות מצד הנאשמים, בחיסכון זמן שיפוטי יקר ובסיום ההליך בכפוף להסרת כל המחדלים וכן, בחשיבות הסרת המחדלים ותשלום המיסים במלואם לרשויות המס, אשר יהא בהם כדי להוות מסר לעברייני המס כי ביצוע עבירות כלכליות אינו משתלם כלל ובכך יש מסר הרתעתי משמעותי, שכן הפוגע באוצר המדינה לא יצא נשכר.
 
כאמור, בית המשפט אימץ היום את הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים וגזר על הנאשמים את העונשים שלהלן:
 
על חברת ליאם הפקות בע"מ – קנס של 100,000 ₪.

על אייל גולן – 4 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, 15 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 75,000 ₪.

על מנהל הכספים של אייל גולן, אריק בני משה – 9 חודשי מאסר בפועל, 15 חודשי מאסר על תנאי וקנס 50,000 ₪. 

על אמרגנו של אייל גולן, גולן שרעבי – 8 חודשי מאסר בפועל, 15 חודשי מאסר על תנאי וקנס 50,000 ₪.

You may also like...

כתיבת תגובה