מבצע רחב היקף של ביקורות נערך בישובים וכפרים באזור נצרת כחלק מהמאבק הנמשך בהון השחור

עובדי פקיד שומה נצרת ערכו אתמול מבצע מקיף של ביקורת ספרים במגוון עסקים, כגון חנויות חומרי בניין, אביזרי סלולר, בתי מרקחת, משתלות ועוד מגוון עסקים מתחום מסחר תעשייה ומתן שירותים.

מתוצאות המבצע שנערך ע"י פקיד שומה נצרת בכלל הישובים והכפרים השייכים לתחום שיפוטו עולה כי  20% מבעלי העסקים שנבדקו, מתוך 143 ביקורות שבוצעו, אינם הם רושמים הכנסות. בביקורת שנערכה באתר בנייה באחד מישובי גוש משגב הבחינו המבקרים במהלכה ביומן קלנדארי ובו רישום על עבודות אלומיניום שביצע בעל העסק  בהיקף של 10,000 ₪ שלא נרשמו כהכנסה בספרים. בעל העסק טען כי נמצא בפשיטת רגל ואינו יכול לפתוח תיק. כמו כן, בחנות מתנות בשפרעם נמצא כי לא נרשמה הכנסה  בעת קניית מוצרים בביקורת סמויה. תגובת בעל המקום הייתה כי אין ברשותו מוצרים שעולים 60 ₪. גם במשתלה בטמרה שבוצעה קנייה סמויה נמצא כי בעל המקום אינו רשם את ההכנסה. בעל העסק דאג להפיל את האשמה על בנו שמכר את הסחורה המדוברת.
 
המבצעים נערכו כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה